پزشکی

واکسن کرونا ساخت روسیه ۲۵ مرداد در بازار است!

خبرگزاری ریانووستی که خبرگزاری دولتی روسیه است اعلام کرد که پانزدهم ماه آگوست یعنی ۲۵ مردادماه واکسن کرونا ساخت روسیه در اختیار مردم روسیه قرار خواهد گرفت. واکسن کرونا ساخت روسیه در واقع ساخت مرکز گامالیا شهر مسکو است. این مرکز به‌طور مستقیم به وزارت بهداشت روسیه وابسته است. قرار است ثبت واکسن کرونا بین روز های ۱۰ تا ۱۲ آگوست یعنی ۲۰ تا ۲۲ مردادماه انجام شود.

در حال حاضر، که تقریباً ۲ هفته تا زمان اعلام‌شده باقی مانده است، واکسن کرونا روسی به مرکز تحقیقات کارشناسی تحویل داده شده تا فرآیندهای ثبت واکسن انجام شوند و مجوز برای پخش عمده‌ی واکسن میان مردن روسیه صادر گردد.

پیش از این نخست وزیر و همچنین وزیر بهداشت روسیه چندین بار گفته بودند که واکسن کرونا به‌زودی روانه‌ی بازار خواهد شد.

گفتنی است که واکسن آکسفورد هند نیز در مراحل پیشرفته قرار دارد و قرار است به‌زودی روانه‌ی بازار شود. در مورد قیمت واکسن کرونا قبلاً در نوشتاری صحبت کرده‌ایم. می‌توانید از لینک قیمت واکسن کرونا جهت آگاهی از قیمت استفاده کنید.

****

ویروس کووید ۱۹ از اواخر بهمن‌ماه در ایران شیوع پیدا کرد و تا امروز موجب مرگ چندین هزار نفر در ایران و چندین میلیون نفر در سطح جهان شده‌است. امروز ایران در حال گذراندن پیک دوم کرونا است و اگر واکسن کرونا در ایران توزیع شود می‌توانیم این امیدواری را داشته باشیم که از دست این ویروس منحوس و تبعات اقتصادی، اجتماعی، روانی و سیاسی منفی‌ای که به‌همراه داشته‌است به‌تدریج رهایی یابیم.

بیشتر بخوانید
مواد غذایی مفید برای زنان | خانم‌ها این مواد غذایی را حتماً مصرف کنند

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

3 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا