اقتصادی

وام یک میلیونی در زمان یارانه اردیبهشت‌ماه به تمام یارانه‌بگیرها پرداخت می‌شود

حجت‌الاسلام حسن روحانی امروز در مورد وام یک میلیونی توضیحاتی داد. به گفته‌ی او قرار است تمام کسانی که یارانه دریافت می‌کنند در روز ۲۰ اردیبهشت، که زمان دریافت یارانه‌ی اردیبهشت‌ماه است، مبلغ یک میلیون تومان وام دریافت کنند و به این ترتیب علاوه بر یارانه‌ی اردیبهشت‌ماه مبلغ یک میلیون تومان هم به حساب‌شان بیاید. پس از ۴ ماه تنفس، قسط وام یک میلیونی، با سود ۱۲ درصد، از همان حساب آن‌ها و از مبلغ یارانه برای مدت ۲۴ ماه کم خواهد شد.

روحانی در ارتباط با وام یک میلیونی این‌گونه توضیح داد:

در جلسه اقتصادی هفته جاری هم تصمیمات خوبی گرفته شد که پرداخت ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات از جمله آن بود و چارچوب‌های آن در حال تدوین است. این مبلغ شامل پرداخت در بعضی موارد و تسهیلات در برخی دیگر است.

در توان کشور ما قدم‌های خوبی برداشتیم. ما تصمیم گرفتیم تا مقررات کار تدوین شود و در اردیبهشت که مسئله پرداخت یارانه انجام می‌شود، به همه خانواده‌ها مبلغ یک میلیون تومان اعتبار داده شود تا برای خرید کالا از آن استفاده کنند که بعد از ۲۴ ماه، از اعتبار آنها و یارانه آنها به تدریج کم می‌شود.

او همچنین اضافه کرد:

برای کسب و کارهای آسیب دیده نیز مبلغی برای جبران در نظر گرفته شده و در صندوق بیکاری هم نظر وزارت رفاه لحاظ شده است. در مجموع اقدامات خوبی انجام شده تا مردم اعتماد خوبی برای تأمین نیازمندی‌های خود داشته باشند.

در همین رابطه نوبخت، رییس سازمان برنامه، اظهار کرد:

علاوه بر کسانی که در حد ۴ میلیون نفر، می‌توانند از ۱ تا ۲ میلیون تومان نوعی قرض‌الحسنه یا شارژی که در کارت‌های هدفمندی‌شان صورت می‌گیرد، سپس با چند ماه تنفس از خود یارانه‌ی آن‌ها در طی دو سال اقساط وام پرداخت خواهد شد، قرار بر این شد که تمام کسانی که یارانه می‌گیرند، که ۲۳ میلیون خانوار هستند، سرپرست خانوار از ماه آینده به دستور رییس جمهور بدون مراجعه به بانک در سایت موافقت خود را برای دریافت وام یک میلیون تومانی، با سود ۱۲ درصد، اعلام کند.

بیشتر بخوانید
وضعیت بازار تهران بعد از 4 هفته تعطیلی کرونایی

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

شش − 5 =

دکمه بازگشت به بالا