اطلاعات‌محوربین‌المللیپزشکیتکنولوژیهوش مصنوعی

دانشگاه بانگور از واقعیت مجازی برای آموزش رادیوگرافی استفاده می‌کند

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، از واقعیت مجازی برای کمک به رادیوگرافیست‌های مشتاق استفاده از دستگاه‌های اشعه ایکس استفاده می‌شود. دانشگاه بانگور از گرافیک سه بعدی به سبک بازی به همراه بیماران مجازی برای کمک به دانشجویان برای یادگیری سریع و جبران کمبود اپراتورها استفاده می‌کند. علاوه بر این، آنها در معرض اشعه‌ای که با انجام منظم این روش انجام می‌شود، قرار نمی‌گیرند.

این سیستم مجموعه‌ای از اشعه ایکس را ایجاد می‌کند که معمولاً ۲۵۰،۰۰۰ پوند هزینه دارد. سیستم نرم افزاری واقعیت مجازی ۱۵۰۰۰ پوندی در نیوزلند توسعه یافته است و دانشگاه بانگور در کنار دانشگاه‌ هاروارد در ایالات متحده از اولین دانشگاه‌های جهان است که از آن برای آموزش دانشجویان استفاده کرده است. دانشجویان سال سوم Connie McMahon و Zoe Gonzales که در محوطه دانشگاه در رکسهام صحبت می‌کردند، اولین کسانی بودند که این مجموعه را امتحان کردند. خانم McMahon می‌گوید:

در ابتدا کمی ‌عجیب است زیرا شما باید به کنترل‌ها و درک از مکان خود عادت کنید، اما بسیار خنده‌دار است که چگونه مغز شما به سرعت با مکان شما سازگار می‌شود. این به شما اجازه می‌دهد تا بر تکنیک خود تمرکز کنید.

خانم Gonzales افزود:

قبلاً به دلیل تشعشع نمی‌توانستیم از اشعه ایکس استفاده کنیم، اما با این فناوری می‌توانیم تصاویر را ببینیم و با فشار دادن دکمه‌ها قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس را به صورت مجازی تجربه کنیم. شما می‌توانید این تجربه را از ابتدا تا پایان انجام دهید.

به گفته دلیث هیوز، رئیس دوره رادیوگرافی تشخیصی در دانشگاه بانگور، استفاده نوآورانه از فناوری واقعیت مجازی به دلیل محدودیت در یادگیری عملی به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه یونیزه است و کاربرد دیگری ندارد. او توضیح داد:

یکی از مهمترین نکاتی که دانشجویان باید بیاموزند این است که چگونه موقعیت خود را طوری تنظیم کنند که اشعه ایکس با زاویه مناسب گرفته شود تا مشکلات احتمالی را با بیمار نشان دهد. با استفاده از فناوری واقعیت مجازی، دانشجو می‌تواند یک بیمار مجازی را تعیین کند و سپس ببیند که آیا او را بدون هیچ گونه مشکلی در زمینه هزینه و قرار گرفتن در معرض شرایط قرار داده است یا خیر.

دانشگاه بانگور میزان سالانه دانشجویان رادیوگرافی را به ۳۵ نفر افزایش داده است تا به کمبود اپراتور کمک کند. جاناتان گرانت، مدرس رادیوگرافی تشخیصی در دانشگاه گفت که این آموزش می‌تواند به متعادل کردن تعداد رادیوگرافیست‌های واجد شرایط در انگلستان کمک کند. او افزود:

ما تعدادی دانشجو در دانشگاه داریم که امیدوارند این کار را انجام دهند و بتوانیم آنها را در پایان سه سالگی دوره خود با استفاده از مجموعه اشعه ایکس و واقعیت مجازی به پزشکان شایسته تبدیل کنیم.

فیس‌بوک در حال توسعه ساعت هوشمند با کنترل واقعیت افزوده است

بیشتر بخوانید
تشک مواج | انواع - مزایا - راهنمای خرید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

پانزده − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا