اقتصادیتکنولوژی

هکرها در یک سرقت بزرگ، ۶۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال را ربودند.

هکرها حدود 600 میلیون دلار (433 میلیون پوند) را به سرقت برده‌اند و به نظر می‌رسد این یکی از بزرگترین سرقت‌های رمز ارزها است.

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، سایت بلاک چین Poly Network اعلام کرد که هکرها از یک ضعف در سیستم آن سوءاستفاده کرده و هزاران توکن دیجیتالی مانند اتر را به سرقت برده‌اند. در نامه‌ای که در توییتر منتشر شد، از سارقان خواسته شد ارتباط برقرار کرده و دارایی هک شده را بازگردانند. Poly Network در این نامه می‌گوید:

مقدار پولی که هک کرده‌اید یکی از بزرگترین سرقت‌ها در تاریخ تعریف نشده مالی غیر متمرکز است. اجرای قانون در هر کشوری این سرقت را به عنوان یک جنایت بزرگ اقتصادی تلقی می‌کند و شما تحت تعقیب قرار خواهید گرفت. پولی که دزدیده‌اید، سرمایه ده‌ها هزار نفر از اعضای جامعه ارز دیجیتال است.

Poly Network گفت که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد هکر از «آسیب پذیری بین تماس‌های قراردادی» سوءاستفاده کرده است. پس از انتقال میلیون‌ها دلار توکن به کیف پول‌های رمزنگاری شده جداگانه، از صرافی‌های مختلف خواسته شد تا سپرده‌ها را مسدود کنند. حدود ۲۶۷ میلیون دلار ارز اتر، ۲۵۲ میلیون دلار سکه بایننس و تقریبا ۸۵ میلیون دلار توکن USDC به سرقت رفته است.

چانگ پنگ ژائو، مدیر اجرایی بایننس، گفت که شرکتش از این هک مطلع بوده است، همچنین افزود که کارهای زیادی می‌تواند انجام دهد و با همه شرکای امنیتی خود برای کمک فعالانه هماهنگ می‌شود. اما هیچ تضمینی وجود ندارد.

Poly Network یک تأمین کننده مالی غیر متمرکز یا Defi است که به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌های متصل به یک بلاک چین را به شبکه‌ای دیگر منتقل کنند.

بالاترین سطح تاریخ

سیستم‌های رمزنگاری مانند اتر و بایننس به طور مستقل توسعه یافته‌اند، بنابراین برای همکاری با یکدیگر مشکل داشته‌اند. بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی CipherTrace، ضررهای ناشی از کلاهبرداری در بخش Defi در هفت ماه اول سال به بالاترین حد خود و به ۴۷۴ میلیون دلار رسید. اما ضررهای ناشی از سرقت و کلاهبرداری در کل بازار رمز ارزها به شدت کاهش یافت و به ۶۸۱ میلیون دلار رسید، در حالی که این رقم برای کل سال ۲۰۲۰ به ۱.۹ میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۹ به ۴.۵ میلیارد دلار رسیده بود. هفته گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) وام دهندگان Defi Blockchain Credit Partners و دو تن از مدیران ارشد آن را متهم به جمع آوری ۳۰ میلیون دلار از طریق پیشنهادات کلاهبرداری کرد. این اولین مورد SEC است که شامل اوراق بهادار در فضای Defi می‌شود.

بیشتر بخوانید
چرا کوپا t210 بخریم؟|  4 دلیل برای خرید کوپا t210

چگونه فایل‌های دیجیتال‌تان را امن نگاه دارید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

2 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا