خبر ببرسیاسیهنر

خانه سینما: هنرمندان دیگر به صدا و سیما نروند!

خانه‌سینما، تشکل عالی همه صنف‌های سینمایی، در بیانیه‌ای از هنرمندان این صنف خواسته بابت «توهین اخیر و بی‌شرمانه» یک برنامه صدا‌و‌سیما به رخشان بنی‌اعتماد، کارگردان و دختر بازیگرش، پگاه آهنگرانی، دیگر از حضور در برنامه‌های به اصطلاح سینمایی و تحلیلی این رسانه خودداری کنند.

خانه سینما از همکاران سینمایی‌اش خواسته هم‌دل و هم‌راه در این اعتراض حرفه‌ای مشارکت کنند تا صدا‌و‌سیما گمان نبرد به‌ پشتوانه قدرت و بودجه، می‌تواند هر تهمت و توهینی را به سینمای ایران و چهره‌های فرهنگی بکند.

خانه سینما اعلام کرده صداوسیما نه‌ تنها از تکلیف ملی و اصلیش جا مانده، بلکه هرازگاهی به بهانه دفاع از ارزش‌ها، از مرزهای اخلاق و انسانیت بیرون رفته و در مسیر این مأموریت، چه چهره‌هایی شاخص‌تر از هنرمندان جامعه برای آن‌که هدف تخریب قرار گیرند؟

این نهاد صنفی در بیانیه‌اش نوشته:
اهانت صداوسیما به این دو تن، پیش‌وبیش ازآن‌که به ساحت این دو هنرمند، آسیب بزند، گواه گویایی است بر تداوم عامدانه روند ایجاد تفرقه و تخریب ازسوی صداوسیما.

دیروز انجمن مستندسازان سینمای ایران هم در نامه‌ای به رئیس‌ صداوسیما، به حرف‌هایی که درباره بنی‌اعتماد و آهنگرانی در یک برنامه صداوسیما گفته‌شده‌بود، اعتراض کرد.

چند رو پبش صادق کوشکی، فعال رسانه‌ای اصول‌گرا در برنامه‌ی جهان آرای شبکه افق با اجرای وحید یامین‌پور و در حضور نادر طالب‌زاده، در پخش زنده رخشان بنی‌اعتماد کارگردان سینما را مخاطب مستقیم بخشی از حرف‌هایش قرار داده‌ و گفته‌بود:
«اگر دست عبدالمالک ریگی به تو، دخترت و کس و کارت می‌رسید می‌دانی چه می‌شد؟ شاید شما خو‌شتان بیاید، اما مردم خوششان نمی‌آید!»

بیشتر بخوانید
عسل گون را چقدر می‌شناسید | خواص عسل گون

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا