خبر ببر

همه با هم با تمام وجود و عشق به ایران در مقابل ویروسی به نام کرونا

کرونا تماما زشتی و پلیدی نیست!

این روزها با شیوع بیماری کرونا در کشور، شاهد زیبایی‌هایی در اوج درماندگی ذهنی ناشی از کرونا هستیم. اقداماتی که نشان می‌دهد ایرانی جماعت در سختی‌ها و زشتی‌هایی چون کرونا، گل می‌کارد.

برخی از این اقدامات زیبای مردم را با شما مخاطبان ارجمند خبرببر مرور می‌کنیم.

 • در همین بحبوحه کرونایی، در گیلان، تشکل‌هایی از جوانان اقدام به ضد عفونی کردن عابر بانک‌های سطح شهرها کرده‌اند.
 • حضور برخی از هنرمندان در بیمارستان‌هایی که در حال درمان مبتلایان بیماران کرونایی هستند و اقدام به شاد کردن روحیه بیماران و کادر درمانی بیمارستان‌ها
 • یا مثلا گل فروشی که در اهواز همه گل‌های مغازه خود را به بیمارستان رازی این شهر که سنگر اول مقابله با کروناست، برد و تقدیم کادر درمانی و پرستاران این بیمارستان کرد.
 • کافه‌‌هایی در تهران که پرسنل بیمارستان‌ها را از یاد نبردند و برای قدردانی از زحمات جامعه پزشکی و پرستاری در راه مبارزه با کرونا، به کادر بیمارستان‌های اطرافشان، قهوه و نوشیدنی داغ به طور رایگان ارسال کردند.
 • یا در نمونه‌ای دیگر، کافه‌ای در شهر مشهد بود که ۲۰۰ عد شیشه قهوه سرد و شیرینی کوکی، برای پزشکان و پرستاران قرنطینه بیمارستان شریعتی مشهد ارسال کرد. بر روی این شیشه‌ها نوشته‌ای چسبانده بودند با این مضمون: «تو قهرمان منی»
 • جوانان شهر سوق واقع در استان کهکیلویه‌ و بویراحمد، به صورت کاملا خودجوش مدارس، مساجد و مراکز بهداشت شهر را ضد عفونی کردند.
 • در همین پایتخت برخی از کسبه و مغازه‌داران اقدام به ارائه ماسک رایگان کردند چون یقین دارند همه چیز پول نیست. آنها اعتقاد دارند اگر آدمیزاد گذشت داشته‌باشد، خداوند به دارایی‌اش برکت خواهد داد.
 • در لرستان شاهد بودیم شیرزنی لرستانی شب هنگام به صورت کاملا خودجوش دستگاه‌های خودپرداز را ضد عفونی می‌کند.
 • در اصفهان گروهی از اقشار جوانان، موسیقی‌های شاد و بامزه با همان لهجه شیرین اصفهانی برای کرونا خواندند تا اینگونه انرژی مثبتی به مردم دهند.
 • در شهر مریوان در استان کردستان، بین مردم شهر توسط عده‌ای خیرخواه ماسک به صورت رایگاه توزیع شد.
 • در سطح همین شهر تهران هم گروهی از مردم و جوانان نیکوکار اقدام به توزیع ماسک و پکیج‌های بهداشتی به مردم کردند.
بیشتر بخوانید
مصاحبه‌ی یحیی گل‌محمدی و محمود فکری بعد از دربی 94
بیش از ۲۴ روز از اعلام رسمی ظهور و شیوع ویروس کرونا در ایران می‌گذرد.

با وجود شرایط ناخوشایندی که برای هم‌میهنانمان پیش‌ آمده، برخی با هزینه شخصی یا استفاده از توانایی‌های خود سعی در بهبود بخشیدن به حال هم‌میهنانشان دارند. این مقاومت هم فقط مربوط به مردمی که هنوز مبتلا نشده‌اند، نیست.

شاهد مهم‌ترین بخش این ماجرا در بخش مقابله با بیماری کرونا  در بیمارستان‌های سراسر کشور با شادی کادر پزشکی و درمانی هستیم.

شادی‌های زیبایی که لحظات ثبت شده‌اش را در فضای مجازی می‌بینیم. این پرستاران و پزشکان زحمتکش که اکنون در خط مقدم نبرد با بیماری کرونا هستند، دارند رخ به رخ با مرگ می‌رقصند. این ایران است که با عشق، لبخند و شادی کماکان به مبارزه با کرونا ادامه می‌دهد. شاید راه گذر از این روزهای سخت دل بستن به همین شادی‌‍‌های گذرا باشد. شادی‌هایی در اوج تلخی تا نشان دهد هنوز ایران با مهربانی و همدلی می‌تواند به مصاف تلخی‌کامی برود.

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا