شبکه‌های اجتماعی

همسر سیروس گرجستانی کیست؟ + عکس همسر

سیروس گرجستانی متولد ۱۳۲۳ دیروز در سن ۷۶ سالگی درگذشت. او یکی از مشهورترین بازیگران سینما و تلویزیون بود و خصوصاً در دهه‌ی ۸۰ با بازی در چند سریال طنز از جمله متهم گریخت شهرت زیادی نزد مردم ایران به دست آورد. همسر سیروس گرجستانی در واقع همسر دوم اوست، چراکه پیش‌تر او یک همسر دیگر داشته و رابطه‌شان به جدایی ختم شده است.

همچنین بخوانید: میترا ابراهیمی همسر پیمان قاسم خانی کیست؟

عکس همسر سیروس گرجستانی
عکس همسر سیروس گرجستانی

سیروس گرجستانی از همسر اول‌اش ۲ دختر داشت که هر دو خیلی سال پیش به انگلیس مهاجرت کرده‌اند و در آن‌جا زندگی می‌کنند. گرجستانی از همسر دوم‌اش نیز ۲ دختر و ۱ پسر داشت و از این ۵ فرزند، صاحب ۶ نوه شده بود.

او یک بار در جایی گفت:

همیشه آرزو دارم که یک روزی با جیب پر پیش دختران‌ام در خارج بروم و پس از سال‌ها دیداری تازه کنم. خوشبختانه صدای‌شان را از راه دور (تلفن) می‌شنوم.

عکس همسر سیروس گرجستانی

پدر و مادر سیروس گرجستانی از باکو به ایران مهاجرت کرده بودند، اما خود سیروس گرجستانی حدود ۹ ساله بوده که به تهران آمده و همواره هم در پایتخت زندگی کرده است.

او از دوران نوجوانی به سمت فوتبال رفت و در پست مدافع ظاهر شد. بازی فوتبال او به حدی خوبی بود که توانست در دهه‌ی ۴۰ به بهترین تیم فوتبال ایران یعنی باشگاه شاهین برود و چند سال هم در این تیم توپ بزند، اما متأسفانه فقر مالی او را مجبور می‌کند که فوتبال را کنار بگذارد و به سمت کار برود. آن زمان فوتبال مانند امروز نبود که کلی برای بازیکنان درآمد داشته باشد.

بیشتر بخوانید
مهوش وقاری : معلم‌ها باید زندگی کردن را هم به بچه‌ها یاد بدهند

در اواسط دهه‌ی ۴۰، سیروس گرجستانی وارد کار بازیگری می‌شود، ولی اوج کار او بعد از انقلاب است. او در دهه‌های ۶۰، ۷۰ و ۸۰ پرکار بود و در فیلم‌های زیادی بازی کرد که از جمله مشهورترینِ آن‌ها می‌توان به صاحبدلان، پشت کنکوری‌ها، ولایت عشق، فیلم سینمایی امام علی و فیلم سینمایی آدم برفی اشاره داشت.

این بازیگر محبوب دیروز چشم از جهان فروبست. روح‌اش شاد.

همچنین بخوانید: آواز مریم امیرجلالی در سوگ فوت سیروس گرجستانی

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا