اطلاعات‌محورگوشی و تبلت

هفت قانون نانوشته استفاده از موبایل | قوانینی مفید برای کاربران تلفن همراه

در این نوشتار می‌خواهیم از هفت قانون نانوشته استفاده از موبایل برای شما مخاطبان ارجمند مجله اینترنتی خبرببر صحبت کنیم. دانستن این قوانین پنهان برای کاربران تلفن همراه خالی که در سال‌های اخیر زندگی ما را تحت‌الشعا خود قرار داده است، لطف نیست. در ادامه با ما در معرفی این هفت قانون نانوشته استفاده از موبایل همراه باشید.

  1. وقتی با کسی تماس می‌گیرید، ۱۵ ثانیه یا معادل آن که می‌شود ۴ بوق مخابراتی، صبر کنید و اگر جوابی نگرفتید، تماس را قطع کنید.
  2. جالب است بدانید اگر وسط مکالمه تلفنی بودید و تماس شما قطع شد، آن شخصی که تماس گرفته باید مجددا خودش تماس بگیرد.
  3. توجه کنید که ساعت ۸ شب به بعد و روزهای آخر هفته همچون پنجشنبه و جمعه، تماس کاری با کسی نگیرید. اگر خیلی کارتان ضرورت داشت، پیشنهاد می‌کنیم به آن شخص پیامک بدهید یا در پیام‌رسانی که حضور دارد، پیام بگذارید.
  4. دقت کنید، داشتن ۵ تماس از دست رفته از یک مخاطب به تعبیری وحشتناک است. در شرایطی مشابه اگر با کسی دو بار تماس گرفتید و جواب نداد، برایش پیغام بفرستید. پیشنهاد ما به شما این است که تنها سلام خالی در پیام ننویسید بلکه در همان پیامک اول، کاری که با وی دارید را به اطلاعش برسانید.
  5. اگر کسی در پاسخ به پیام‌های پایانی شما، تنها از ایموجی استفاده کرد، چنین رفتاری به این معناست که نمی‌خواهد گفت‌وگو را دیگر ادامه دهد، پس توصیه می‌کنیم گفت‌وگو را به پایان برسانید.
  6. اگر ویس ارسالی شما برای دوستا‌نتان حاوی الفاظ مذموم و ناپسند است، توصیه می‌کنیم از قبل یا یک پیام پیش از اینکه ویس مذکور را لود کند، به او اطلاع دهید!
  7. جواب‌هایی که یک کلمه‌ای هستند مانند “باشه، اوکی، آها، نه، فردا، دیره، اوهوم، امشب، خب، ردیفه، حله، نه بابا، چی، چرا و چه طور؟” را در قالب ویس برای مخاطبتان ارسال نکنید.
بیشتر بخوانید
زبان بدن چیست؟ آیا در زندگی‌مان اهمیتی دارد؟

بیشتر بخوانید: برای حل مشکل ضعیف شدن باتری گوشی هوشمند چه باید کنیم؟

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا