پزشکیشبکه‌های اجتماعی

هشدار جدی کرونایی مدیرعامل بیمارستان میلاد تهران + فیلم

این روزها شرایط کشور با توجه به بحران پیک چهارم ویروس کرونا، بحرانی است و نزدیک به ۳۰۰ شهر در وضعیت قرمز و ورای قرمز کرونایی قرار دارند و روز به روز بر تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در ایران اضافه می‌شود. وضعیت پایتخت هم با توجه به آمارهای موجود خطرناک است و به تعبیر مسئولین ستاد کرونای شهر تهران به تعبیری در لبه تیغ است. به عبارتی کرونا با جهش خود در پیک چهارم و شیوع سریع، افسار گسیخته شده و باعث شده مسئولین ستاد کرونای شهر تهران محدودیت‌های جدی برای این شهر اعمال کنند و حتی پیشنهاد قرنطینه و تعطیلی موقت پایتخت را صادر کنند.

کار به جایی رسیده که در خبرها داشتیم فرمانده پلیس راهور شهر تهران درخواست لغو طرح ترافیک را داده که حجم مسافران وسایل حمل‌ونقل عمومی در این شرایط دهشتناک کرونایی کاهش یابد و تاسف‌بار اینکه مسئولین بهشت زهرای تهران اعلام کردند شرایط به گونه‌ای شده که این سازمان به صورت سه شیف در روز در حال فعالیت است و در نظر دارد سردخانه‌های جدیدی برای سرعت بخشیدن در انجام امور این روزها راه اندازی کند. در راستای مراقبت‌های لازم و آگاهی بخشی به تازگی ویدئویی از دکتر حمزه‌زاده، مدیرعاملی بیمارستان میلاد تهران در فضای مجازی منتشر شده که در آن اصطلاحاً به عموم مردم جامعه هشدار جدی کرونایی می‌دهد.

مشروح هشدار جدی کرونایی مدیرعامل بیمارستان میلاد تهران در پیک چهارم کرونا

هموطن عزیز، اوضاع کرونا بسیار وخیم شده است. ما در بیمارستان میلاد که یکی از بزرگترین بیمارستان‌های کشور می‌باشد، هر روز شاهد افزایش تعداد بستری بیماران و افزایش مرگ و میر هستیم. در حال حاضر در شرایط بسیار بحرانی هستیم. متاسفانه موارد آمار ابتلای خانوادگی به کرونا در این روزها بسیار بالا رفته است. خواهش می‌کنم اگر هر نوع علائمی که شامل تب و لرز، علائم مشابه سرماخوردگی و بدن درد را داشتید به سرماخوردگی ربط ندهید و بلافاصله به مراکز درمانی مراجعه کنید و ویزیت شوید.

خوب است بدانید زمان طلایی درمان کرونا سه روز اول ابتدای ابتلا به این ویروس است. پس حواستان باشد این سه روز را از دست ندهید. من شاهد مرگ و میر هموطنان جوان هستم. این پیک ویروس کرونا جوانان محدوده سنی ۲۰ ساله، ۳۰ ساله متاسفانه پس از ابتلا به این ویروس، جان خود را است دست می‌دهند. در حال حاضر وضعیت اکسیژن بیمارستان‌ها، مخصوصاً بیمارستان میلاد، بسیار بحرانی است. در حال حاضر در بیمارستان میلاد بیش از ۵۰۰ تخت که به بستری بیماران کرونایی اختصاص داده شده، وجود دارد.

اغلب این بیماران هم بد حال هستند و نیاز رسیدگی و حضور در ICU  دارند. این در حالی است که بخش‌های ICU بیمارستان پر از بیماران بد حال است و ما حتی مجبور شدیم که بعضی از بخش‌های بیمارستان را موقتاً به ICU تبدیل کنیم و این بیماران را در آن قسمت‌ها  بستری کنیم. این وضعیت مرا به یاد زمان جنگ می‌اندازد و من این حالت را فقط در زمان جنگ دیده بودم. خواهش می‌کنم، دقت کنید و در این شرایط بحرانی کرونا در این روزها مواظب خود و خانواده‌تان باشید.

بیشتر بخوانید: ماجرای انتشار فیلم ورود پنهانی واکسن فایزر به ایران از چه قرار است؟

بیشتر بخوانید
عامل حمله به ساختمان باشگاه پرسپولیس شناسایی شد!

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا