اجتماعی

هشتگ اعدام نکنید ترند اول توییتر در جهان شد

در روزهایی که خبر از تأیید حکم اعدام سه تن از معترضان آبان‌ماه منتشر شد، در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های شدیدی به این قضیه انجام گرفت، اما اوجِ این واکنش‌ها دیشب بود، وقتی‌که هشتگ اعدام نکنید کم‌کم در توییتر ترند شد و در ساعات پایانی شب به‌یک‌باره اساسی اوج گرفت و به بیش از ۵ میلیون رسید تا به این ترتیب هشتگ اعدام نکنید به ترند اول توییتر در جهان تبدیل شود. جمعی از بازیگران و فوتبالیست‌های مشهور نیز از #اعدام_نکنید استفاده کردند.

امیرحسین مرادی، محمد رجبی و سعید تمجیدی سه جوانی هستند که گفته می‌شود حکم اعدام آن‌ها برای اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ صادر و تأیید شده است. البته غلام‌حسین اسماعیلی، سخن‌گوی قوه‌ی قضاییه، هنگامی که خبر از تأیید حکم اعدام معترضان آبان‌ماه داد گفت که حکم اعدام آن‌ها قابلیت تغییر دارد.

سخنگوی قوه‌ی قضاییه‌ی جمهوری اسلامی ایران می‌گوید حکم اعدام این سه نفر نه برای اعتراضات، بلکه برای جرم‌های دیگر است:

 تایید حکم در دیوان عالی صحت دارد. با توجه به مسایلی که در رسانه‌ها اعلام شد چه در اصل احکام و چه در سایر دفاع از حقوق آن‌ها شاید برای اولین بار است که گفته می‌شود این پرونده را خدای متعال کمک کرد که جنایات این‌ها برملا شود. این افراد جزو نفرات اصلی اغتشاشات بودند، اما در صحنه دستگیر نشدند و پرونده دیگر و اتهام دیگر داشتند و دو نفر در سرقت مسلحانه دستگیر شدند برای ربودن اموال یک خانم که مجهز به سلاح سرد و اسلحه بودند که خدا به این خانوم و جامعه کمک کرد و برخی بستگانش رسیدند و باعث دستگیری افراد شدند. مشخص شد که در گوشی افراد صحنه‌هایی که بانک و اماکن عمومی را آتش می‌زنند و اتوبوس‌های مربوط به شهرداری را آتش می‌زنند و با جسارت از اعمال مجرمانه خود فیلمبرداری کردند بود و برای برخی خبرگزاری‌های خارج از کشور ارسال کردند و در حافظه موبایل ان‌ها بود و اینگونه مشخص شد که از اراذل و اوباشی بودند که در اغتشاشات دست به جنایت زدند.

همچنین بخوانید: مریم رجوی درگذشت

بیشتر بخوانید
تصاویر مراسم تشییع جنازه علی انصاریان

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا