تکنولوژیگوشی و تبلت

سیستم عامل هارمونی ۲.۰ در مقابل iOS 14

آیا آیفون سلطه خود را به هواوی باخته است؟

در رابطه با سیستم عامل هارمونی ۲.۰، هنوز خیلی کم می‌دانیم. به عنوان مثال، می‌دانیم که سیستم عامل هارمونی بر اساس پروژه منبع باز اندروید (AOSP) توسعه یافته است که از پلتفرم منبع باز آندروید برای دستیابی به سازگاری با برنامه‌های اندروید استفاده می‌کند. به لطف این ویژگی، در صورت لزوم، ما می‌توانیم مجموعه سرویس گوگل را روی یک تلفن هوشمند با سیستم عامل هارمونی نصب کنیم، به طوری که می‌توان از تمام عملکردهای سرویس‌های گوگل استفاده کرد، که برای سایر کاربران تلفن همراه هواوی در خارج از کشور بسیار مفید است. اما حتی جالب‌تر اینکه سیستم عامل سیستم عامل هارمونی ۲.۰ از لحاظ تسلط حتی از iOS 14 اپل که همیشه به عنوان یک رهبر مطلق در عملکرد قلمداد می‌شد، پیشی می‌گیرد.

کاربران سیستم عامل هارمونی ۲.۰ واقعاً چه حسی دارند؟ برخی از کاربران داخلی هواوی، Mate 40 Pro با سیستم عامل هارمونی ۲.۰ را با آیفون ۱۱ که نسخه رسمی iOS 14.3 را اجرا می‌کند، مقایسه کردند. آنها سرعت راه‌اندازی برنامه‌ها و سرعت باز کردن منوی چند وظیفه‌ای دو سیستم عامل را با هم مقایسه کردند.

در نتیجه این مقایسه، می‌توان دریافت که حتی در حال حاضر که در مرحله بتا وجود دارد نیز عملکرد بالایی را نشان می‌دهد و برنامه‌هایی مانند TIM ،Quark Browser ،DingTalk و Baidu Netdisk با سرعت بیشتری نسبت به iOS 14 راه‌اندازی می‌شوند. به گونه‌ای که در بیشتر موارد تفاوت سرعت بین دو تلفن همراه حتی یک ثانیه یا بیشتر است، و با چشم غیر مسلح نیز قابل تشخیص است.

اما در این مقایسه، از نظر سخت افزاری تلفن همراه، ممکن است تا حدی بی انصافی وجود داشته باشد، زیرا آیفون ۱۱ که در سال ۲۰۱۹ تولید شده است، از نسل هواوی Mate 40 Pro عقب‌تر است و تا آنجا که به سیستم عامل مربوط می‌شود، iOS 14.3 آخرین نسخه iOS 14 نیست. حتی برخی از کاربران اینترنتی گمان می‌کنند که وظایف پس زمینه آیفون ۱۱ که برای آزمایش استفاده می‌شود، پاک نشده است و حتی یک بازی سنگین به نام Honor of Kings در پس زمینه وجود دارد، و نرم افزارهای پس زمینه هواوی Mate 40 Pro که در این مقایسه استفاده می‌شود، کاملاً پاک شده است. اما به طور کلی، ما در حال مقایسه گوشی‌های هوشمند نیستیم بلکه سیستم عامل‌ها را با هم مقایسه می‌کنیم. هواوی و اپل هم از سخت افزار و هم از سیستم عامل‌های خود استفاده می‌کنند. این موضوع نسبتاً خوب است.

بیشتر بخوانید
نقد و بررسی شیائومی ردمی نوت 9 اس [Xiaomi Redmi Note 9s]

سیستم عامل هارمونی 2.0 و ios 14.3

چرا سیستم عامل هارمونی ۲.۰ خیلی سریع است

همراه با به روزرسانی نسخه سیستم عامل اندروید، نیازهای سخت افزاری دستگاه‌های تلفن همراه بیشتر و بیشتر می‌شود. برای اندروید ۱۱، به یک پردازنده ۸ هسته‌ای و ۶-۸ گیگابایت رم نیاز دارد تا روان کار کند. به طور نسبی، سیستم عامل هارمونی ۲.۰ به سخت افزار تلفن همراه نیازهای بسیار کمتری دارد و کارایی عملیاتی آن بسیار بالاتر است. از همه مهم‌تر، سیستم عامل هارمونی در حال حاضر برای هواوی Kirin SOC ساخته شده است (البته در آینده با پردازنده‌های کوالکام و مدیاتک نیز کار خواهد کرد). بنابراین، در خصوص هواوی Mate 40 Pro، سیستم عامل هارمونی ۲.۰ عملکرد بهتری نسبت به اندروید ۱۱ دارد. البته، آزمایش اولیه سرعت راه اندازی برنامه فقط یک نگاه اجمالی به وضعیت است. ما باید درک عمیق‌تری از سیستم عامل هارمونی ۲.۰ داشته باشیم و آزمایشات زیادی را انجام دهیم تا سازگاری هارمونی بیشتر روشن شود.

تلفن‌های همراه جدید Honor امسال دیگر قادر به دریافت به روزرسانی سیستم عامل هارمونی نخواهند بود. آنها اندروید ۱۱ را اجرا می‌کنند و سپس به اندروید ۱۲ ارتقا می‌یابند.

هارمونی هواوی به تلفن‌های هوشمند در آسیا می‌رسد

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا