هنرهنر هفتم

نکاتی جالب و ناشنیده از سریال محبوب برکینگ بد

بخش اول

شخصیت «جسی پینکمن» قرار بود که در انتهای فصل اول بمیرد اما «آرون پل» با بازی خویش چنان تاثیری بر سازندگان سریال گذاشت که تا آخر سریال حضورش را تداوم بخشید. همین امر هم باعث شد تا پس از گذشت چند سال از پخش آخرین قسمت سریال، سازندگان آن تصمیم بر ساخت فیلم «EL CAMINO» با محوریت پایان بندی زندگی این شخصیت، بگیرند.

بخش دوم

پسر شخصیت والتر وایت در زندگی واقعی هم دچار همان بیماری است که در سریال مشاهده می‌کنید. البته بیماری او در زندگی واقعی کمی خفیف‌تر است ولی به هر حال دچار این بیماری است.
«ماریوس استرن» یا مدیر همان کارواشی که والتر وایت در فصل اول در آنجا کار می‌کند، در حقیقت یک نابغه‌ی شیمی است که دارای مدرک شیمی در این رشته است. شغلش هم همانی است که می‌بینیم.
شخصیت «هنک» یا همان باجناق والتر وایت در ابتدای فصل پنجم این سریال با پیشنهاد بازی در یک سریال دیگر مواجه شد. پس از آن به سراغ سازندگان سریال رفت و درخواست کرد که شخصیت هنگ را که نقشش را او ایفا می‌کند در همان ابتدای فصل بکشند. سازندگان سریال در ابتدا شوکه شدند و بعد با جدیت پیشنهاد او را رد کردند تا او تا انتهای سریال همراه آنان باشد.

بخش سوم

«برکینگ بد» در حقیقت یک اصطلاح با لهجه‌ی جنوبی در انگلیس است به معنای کسی که برای مدتی کوتاه یا بلند بر اثر یک اشتباه، از راه راست منحرف شده‌است.
مجموع تعداد قسمت‌های این سریال، ۶۲ قسمت است که در جدول تناوبی عناصر، عنصر شصت و دوم؛ ایزوتوپی است که برای درمان سرطان ریه به کار می‌رود.
از طرف دیگر شاهد ثبات در رنگ لباس تمام شخصیت‌های سریال هستیم که این خود نشانه سمبلیک روحیه آنهاست. این یعنی هر شخصیت در این سریال با رنگ خاص خودش شناخته می‌شود.
در طول ساخت این سریال دو نفر از عوامل دار فانی را وداع گفتند که به همین دلیل دو قسمت از سریال با یادو خاطره‌ی آنها آغاز می‌شود.

بیشتر بخوانید
تصاویر خاک‌سپاری پرویز پورحسینی

بخش چهارم

برای دقیق‌‍‌‌تر شدن مراحل ساخت شیشه و شباهت هر چه بیشتر آن نسبت به مراحل واقعی، بازیگران سریال در صحنه‌هایی که در حال ساختن این ماده هستند، از روی فرمول‌های واقعی این کار را می‌کنند؛ البته چند مرحله اصلی در ساخت شیشه به منظور جلوگیری از تقلید بینندگان از سریال حذف شده‌اند.
تنها در دو صحنه از کل سریال، شخصیت جسی، والتر وایت را با نام کوچک صدا می‌زند.
در سریال «مردگان متحرک»، فروشنده مواد مخدر به شخصیت «مرل دیکسون» (برادر دریل دیکسون) جسی پینکمن بوده‌است.
جسی و والتر جونیور تنها شخصیت‌های اصلی داستان هستند که هیچ گاه یکدیگر را ملاقات نمی‌کنند.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

18 − ده =

دکمه بازگشت به بالا