آشپزینوشیدنی

طرز تهیه ۳ نوشیدنی با هندوانه | تجربه‌ی لذت خنکای شیرین در گرمای تابستان

هندوانه از بهترین میوه‌ها برای تأمین آب موردنیاز بدن در تابستان و رفع عطش ناشی از گرمای بسیار است. این میوه‌ی تابستانی گذشته از کمک به تأمین آب بدن در تابستان، طعم خوبی دارد و همچنین به‌علت داشتن ویتامین‌ها و سایر مواد مغذی برای سلامتی بسیار مفید است. بنابراین نوشیدنی‌هایی که با این میوه تهیه می‌شوند می‌توانند از بهترین نوشیدنی‌ها، به‌ویژه در فصل تابستان باشند. انواع نوشیدنی با هندوانه به‌سادگی و در زمان کمی تهیه می‌شوند و می‌توانند به‌طور کامل جایگزین نوشیدنی‌های مضر کارخانه‌ای شوند. در این نوشتار به طرز تهیه‌ی سه نوع نوشیدنی با استفاده از هندوانه می‌پردازیم.

۱- اسموتی هندوانه و انبه

طرز تهیه 3 نوشیدنی با هندوانه

برای تهیه‌ی اسموتی هندوانه و انبه به مواد اولیه‌ی زیر نیاز دارید:

 • هندوانه‌ی ‌تکه‌شده‌ی بدون هسته: ۱ فنجان
 • انبه: ۱ عدد متوسط
 • موز: ۱ عدد متوسط

برای تهیه‌ی نوشیدنی با هندوانه و انبه ابتدا انبه را پوست بگیرید و آن را به‌قطعات نسبتاً کوچکی خرد کنید و در فریزر یا جایخی قرار دهید و همین کار را برای موز هم انجام دهید.

پس از این‌که قطعات انبه و موز منجمد شدند، آن‌ها را داخل مخلوط‌کن بریزید و یک فنجان هندوانه‌ی تکه‌شده‌ی خنک را هم به این میوه‌ها اضافه کنید. در این اسموتی با توجه به طعم شیرین هر سه میوه، به هیچ ماده‌ی شیرین‌کننده‌ای نیاز ندارید. قطعات میوه را با مخلوط‌کن آن‌قدر هم بزنید که مایعی یک‌دست و غلیظ به‌ دست آید. اسموتی هندوانه و انبه را در لیوان‌های بلند سرو کنید و برای تزئین آن از قطعات موز یا هندوانه استفاده کنید.

در اسموتی هندوانه و انبه از شکر و سایر شیرین‌کننده‌های مصنوعی استفاده نمی‌شود و به‌همین علت این نوشیدنی برای افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند مناسب است. نوشیدنی هندوانه و انبه همچنین یک نوشیدنی رژیمی به‌حساب می‌آید و فاقد گلوتن است.

بیشتر بخوانید
راهکاری به نام جذب گردشگر با دسر و غذاهای لذیذ

۲- اسموتی سان‌رایز

اسموتی سان رایز

برای تهیه‌ی اسموتی سان‌رایز به مواد اولیه‌ی زیر نیاز دارید:

 • هندوانه‌ی تکه‌شده‌ی بدون هسته: یک و نیم فنجان
 • طالبی تکه‌شده: یک۱ فنجان
 • آب پرتقال: یک چهارم فنجان

برای تهیه‌ی این اسموتی خوش‌طعم و خنک، هندوانه‌ای که قبلاً در یخچال بوده و خنک شده را به قطعات کوچک تقسیم و هسته‌های آن را جدا کنید. یک فنجان و نیم هندوانه را در مخلوط کن بریزید و با دورِ کُند مخلوط‌کن هم بزنید تا مایعی پوره‌مانند به‌دست آید. مایع داخل مخلوط‌کن را در لیوان‌هایی که قصد دارید نوشیدنی را در آن‌ها سرو کنید بریزید. بهتر است از لیوان‌های بلند استفاده کنید.

بعد از خالی‌شدن کامل مخلوط‌کن آن را بشویید به‌طوری که چیزی از قطعات هندوانه در آن باقی نماند. شستن مخلوط‌کن از این نظر حائز اهمیت است که یکی از مهم‌ترین نکات در اسموتی سان‌رایز دورنگ‌بودن نوشیدنی و تفیک هندوانه و طالبی از هم است. قطعات طالبی خنک را همراه با آب پرتقال داخل مخلوط کن بریزید و با دور کند هم بزنید تا باز هم مایعی پوره‌مانند به‌دست آید. در آخر با دقت ترکیب داخل مخلوط‌کن را روی پوره‌ی هندوانه‌ی داخل لیوان‌ها بریزید. برای تزئین این نوشیدنی هندوانه و طالبی می‌توانید از یک برش از یکی از این میوه‌ها استفاده کنید.

دقت داشته باشید که درصورت استفاده از مقداری بیشتر از آب پرتقال نسبت به آن‌چه در دستور اسموتی آمده، ترکیب طالبی و آب پرتقال رقیق می‌شود و درنتیجه نمی‌تواند روی هندوانه‌ی پوره‌شده بماند.

درصورتی‌که از هندوانه و طالبی شیرین استفاده کنید، نیازی به افزودن شکر یا هر شیرین‌کننده‌ی مصنوعی دیگر نخواهید داشت و درنتیجه نوشیدنی‌ای سالم‌تر و کم‌کالری دارید که بدون گلوتن و برای افراد مبتلا به دیابت هم مناسب است.

بیشتر بخوانید
13 گام برای تهیه پیراشکی اسفناج

۳- نوشیدنی هندوانه و لیموترش

نوشیدنی با هندوانه

برای تهیه نوشیدنی با هندوانه و لیموترش به مواد اولیه‌ی زیر احتیاج دارید:

 • هندوانه‌ی تکه‌شده: ۳ فنجان
 • آب لیموی تازه: ۲ قاشق غذاخوری
 • شکر: ۱ قاشق غذاخوری
 • یخ خردشده: ۱ فنجان
 • آب: نصف فنجان

تمامی مواد اولیه را داخل مخلوط‌کن بریزید و آن‌قدر هم بزنید که به‌خوبی با هم ترکیب شوند و سپس آن را در لیوانی مناسب سرو کنید. درصورت دسترسی‌نداشتن به لیموی تازه می‌توانید از آب لیمو استفاده کنید. دقت داشته باشید که این نوشیدنی به‌علت داشتن شکر، کالری به‌نسبت زیادی دارد و برای افراد مبتلا به دیابت هم مناسب نیست.

سخن ‌آخر

در این نوشتار به طرز تهیه‌ی نوشیدنی با هندوانه به سه صورت مختلف پرداختیم. اسموتی هندوانه و انبه برای افرادی که به میوه‌های شیرین و گرم علاقه دارند بسیار خوشایند خواهند بود و اسموتی ساین‌رایز به‌علت داشتن هم هندوانه و هم طالبی انتخابی خوب برای رساندن آب بیشتر به بدن در گرمای شدید است. درصورتی‌که میوه‌های دیگری به‌غیر از هندوانه در خانه ندارید هم می‌توانید تنها با مقدار کمی آب‌لیمو یک نوشیدنی خنک و خوش‌طعم درست کنید. گذشته از این شما می‌توانید از میوه‌های دیگر نیز، با توجه به سلیقه‌ی خودتان، برای تهیه‌ی اسموتی یا نوشیدنی هندوانه استفاده کنید.

همچنین بخوانید: ۱۰ نوشیدنی خنک تابستانی

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

3 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا