پزشکیورزشی

نوشیدنی‌های مناسب ورزشکاران | معرفی ۵ نوشیدنی عالی!

نوشیدنی حین و پس از ورزش اهمیتی بسیار دارد و چه ورزشکاران حرفه‌ای و چه مربی‌ها و چه پزشک‌ها همواره بر اهمیت بسیارِ آن تأکید داشته‌اند. اگر ورزشکار هستید و در پی نوشیدنی‌ یا نوشیدنی‌های مناسب برای رفع تشنگی در حین ورزش و همچنین افزایش قدرت و استقامات خود می‌گردید، این نوشته را تا به‌انتها بخوانید. در ادامه شما را با نوشیدنی‌های مناسب ورزشکاران آشنا خواهیم کرد.

نوشیدنی‌های مناسب ورزشکاران

۱- نوشیدنی‌های ورزشی

نوشیدنی‌های ورزشی قادر به تأمین پتاسیم، سدیم، قندهای طبیعی و مقداری کربوهیدرات بدن هستند. این نوشدنی‌ها به بدن کمک می‌کنند که آب را سریعاً جذب کند و به این ترتیبآبی که بدن به‌سبب تعریق از دست داده، سریعاً جایگزین می‌شود. تا هنگامی که نوشیدنی‌تان تنها حاوی کربوهیدرات و مواد معدنی است هر طعمی را که خواهان هستید انتخاب کنید، اما از مصرف نوشیدنی‌های میوه‌ای قندی دوری کنید، زیرا در عین این‌که طعم خوبی دارند، از نوشابه‌های گازدار سالم‌تر نیستند.

نوشیدنی‌های مناسب ورزشکاران
نوشیدنی‌های مناسب ورزشکاران

۲- آب‌میوه‌های خانگی

بهترین نوشیدنی‌ها را می‌توان در خانه تهیه کرد. اگر به دنبال یک نوشیدنی خوب برای ورزش هستید، یکی از پیشنهادهای ما به شما استفاده از آب‌میوه‌های خانگی است. برای این کار می‌توانید مقداری آب‌میوه‌ی طبیعی در منزل تهیه کرده و پس از اضافه‌کردن مقدار زیادی آب به آن، آن را در حین ورزش نوش‌جان کنید. شک نداشته باشید که این نوشیدنی می‌تواند بسیار بیشتر از نوشیدنی‌هایی که از مغازه خریداری می‌کنید برای شما مفید باشد.

دستور تهیه‌ی برخی از بهترین نوشیدنی‌ها را از این لینک بگیرید: نوشیدنی.

۳- چای سبز

نوشیدنی‌های مناسب ورزشکاران

از مفیدترین مواد غذایی موجود در طبیعت باید به چای سبز اشاره کرد. این ماده سرشار از کافئین و آنتی‌اکسیدان است. نوشیدن سردِ آن از قهوه آسان‌تر بوده و در عین حال از کالری بیشتری به نسبت نوشیدنی‌های ورزشی برخوردار نیست. برای کسب نتیجه‌ی بهتر می‌توانید چای سبز را با یخ مصرف کنید و یا از پودر چای سبز ماچا استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید
اهمیت آزمایش قند خون دو مرحله‌ای بارداری

همچنین بخوانید: خواص چای سبز

۴- آب نارگیل

آب نارگیل – آن را با شیر نارگیل اشتباه نگیرید – نیز یکی از نوشیدنی‌های مناسب ورزشکاران است. آب نارگیل یک نوشیدنی مفید برای دریافت چربی‌های سالم است و می‌تواند جایگزینی مناسب برای نوشیدنی‌های ورزشی باشد – گرچه قیمت آن به نسبت نوشیدنی‌های ورزشی بالاتر است.

۵- آب

برای هیدراتاسیون بدن هنوز هم که هنوز است آب یکی از بهترین و درعین‌حال ارزان‌ترینِ نوشیدنی‌هاست. منتهای مراتب برای تمرین‌های طولانی‌مدت بهتر است اندکی کافئین و یا مواد معدنی را  اضافه کنید.

در ضمن پیش‌تر در نوشتاری مجزا در مورد اهمیت کنترل مصرف آب نزد ورزشکاران صحبت کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنم آن نوشتار را نیز از دست ندهید.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا