حوادث

نوجوان فداکار | پسر نوجوانی که خاطره دهقان فداکار را زنده کرد

در روزهای اخیر مجدداً یاد و خاطره دهقان فداکار برای مردم به شکلی دیگر زنده شده است. نوجوانی از اهالی مردم شهر جغتای در استان خراسان رضوی با هوشمندی از بروز حادثه‌ وحشتناکی جلوگیری کرد. به گزارش واحد مرکزی خبر این نوجوان فداکار هنگامی که دوستان خود مشغول فوتبال بازی کردن در محدوده ریل‌های راه آهن بودند؛ به هنگام عبور از ریل‌ها توجهش به چیزی جلب می‌شود.

نوجوان فداکار جغتایی به منظور بررسی بیشتر به خطوط ریلی نزدیک‌ می‌شود تا شک و تردید را از بین ببرد. آنجاست که در می‌یابد ریل شکسته و میان خطوط ریل آهن بر اثر شکستگی فاصله افتاده است. به گفته خود این نوجوان فداکار و نوع دوست برای بررسی بیشتر شرایط انگشتان خود را از فضای ایجاد شده در خطوط ریلی عبور می‌دهد و متوجه می‌شود که فضای شکستگی به حدی است که انگشتانش به طور کامل در آن فضای جای می‌گیرند و رد می‌شوند. او پس از مشاهده این وضعیت در خطوط ریلی سریع به خانه می‌رود و موضوع را با مادر خود در میان می‌گذارد. پس از اینکه مادر متوجه ماجرا می‌شود سریعاً با ایستگاه راه آهن آزادور تماس می‌گیرد.

مادر مهدی وظیفه شناس و فداکار قصه ما در این باره می‌گوید:

زمانی که محمد مهدی بعد از فوتبال بازی کردن با دوستانش به خانه برگشت، بسیار نگران و مضطرب بود.
به من می‌گفت که مادر ریل شکسته، خودم دیدم میان خطوط ریلی فاصله افتاده؛ بعد من پرسیدم که آیا از این بابت اطمینان داری که ریل شسکته و اینکه چه طور شکسته؟
بعد توضیح داد که خودش آن نقطه از خطوط ریلی را مورد بررسی قرار داده است.
بعد از اینکه قانع شدم، با راه آهن آزادور تماس گرفتم و موضوع را با آنها در میان گذاشتم.

وظیفه شناسی محمد مهدی عباسی مجدداً پس از سال‌ها یاد و خاطره دهقان فداکار که سمبلی از فداکاری برای بچه‌های ایران زمین است و داستان نام آشنایش، سال‌ها مشق شب بچه‌ها بوده را در اذهان مردم ایران زمین زنده کرد.

بیشتر بخوانید
کیوان نیک نفس دروازه‌بان اسبق تیم ملی درگذشت

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا