بین‌المللی

نظام پزشکی ایتالیا در آستانه سقوط آن هم در بحبوحه شیوع کرونا

آخرین آمار از شیوع ویروس کرونا در ایتالیا

به گزارش خبرگزاری CNN، ایتالیا با جمعیتی ۱۶ میلیونی، ناگهان به منطقه قرمز شیوع ویروس کرونا تبدیل شد. عصر روز دوشنبه گذشته، جوزپه کانته، نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد اقداماتی از صبح یکشنبه در استان لمباردی و ۱۴ استان دیگر انجام شده‌است. قرنطینه منطقه‌ای که با جمعیت حدود ۱۶ میلیون نفر به تمام کشور تبدیل خواهد شد. این یعنی مدارس و دانشگاه‌ها، حداقل تا سوم آوریل تعطیل خواهند بود. از طرفی تمام رویدادهای عمومی و خصوصی ورزشی هم لغو شده‌اند و هر گونه اجتماع هم ممنوع اعلام شده‌است. در این شرایط تنها سفرهای بسیار ضروری بین شهرها و استان‌ها مجاز خواهد بود.

از آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایالیا نیز مطلع شدیم. آمارها نشان می‌دهند که به آمار مبتلایان به این ویروس اضافه شده و آمار کلی مبتلایان به ویروس در کشور ایتالیا به ۱۷ هزار و ۶۶۰ تن رسیده و از این میزان، ۱۲۶۶ نفر قربانی ویروس کرونا شده‌اند. این آمار کماکان در حال صعود است و سیستم بهداشت عمومی ایتالیا را در سخت‌ترین شرایط قرار داده‌است.

خبرگزاری CNN توانست با مسئول مراقبت‌های ویژه در استان لمباردی گفت‌وگو کند. او گفت سیستم بهداشت عمومی در لمباردی که یکی از بهترین نظام‌های خدمات بهداشتی در کشور ایتالیاست، رو به سقوط و در حال متلاشی شدن است. این فرد می‌گوید با «سونامی بیماران» مواجه هستند و مراقبت‌های ویژه در راهروهای بیمارستان‌ها انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید
شهردار بعدی نیویورک می‌خواهد دستمزد خود را به بیت کوین دریافت کند

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا