اجتماعیسیاست داخلیسیاسی

نرجس سلیمانی در فهرست اصولگرایان در انتخابات شورای شهر تهران

نرجس سلیمانی بزرگ‌ترین دختر شهید قاسم سلیمانی علی‌رغم مخالفت‌های خانواده‌اش برای شرکت در انتخابات شورای شهر تهران ثبت‌نام کرد و اکنون نام او در فهرستی که اصولگرایان برای اعضای شورای شهر تهران منتشر کرده‌اند دیده می‌شود. این اقدام نرجس سلیمانی واکنش‌های منفی بسیاری را از جمله از سوی نزدیک‌ترین اعضای خانواده‌اش در پی داشته است.

واکنش خواهر و عموی نرجس سلیمانی به شرکت در انتخابات شورای شهر تهران

خواهر کوچک‌تر نرجس سلیمانی، فاطمه سلیمانی، در پستی در اینستاگرام خود به شرکت خواهرش در انتخابات شورای شهر تهران واکنش نشان داد و گفت:

«صفحه‌ام رنگ خون است، خون مظلوم شهید. بابا جانم ما شرمنده شماییم. شما همیشه به ما یاد دادید که هیچ‌وقت دنبال صندلی نباشیم، چون صندلی خودت میدان جنگ بود. تمام عمرم سعی کردم حتی از اسمم هم استفاده نکنم؛ چون صوت صدایت همیشه در گوشم نواخته می‌شد که اگر حتی از اسم استفاده کردید ما را نمی‌بخشید. هرکس در این راه وارد شود، نه فقط شرمنده شما بلکه به گفته خودتان شرمنده و مغضوب نبی مکرم اسلام و شهدای این راه خواهد شد.»‌

سهراب سلیمانی برادر حاج قاسم سلیمانی هم در صفحه‌ی اینستاگرام خود در این ارتباط نوشت:

«برادر شهید و غریب از روح بلند و مطهرت عذر می‌خواهم؛ تلاش کردم اما موفق نشدم. عزیز برادر، این کار را با روح مطهرت کسانی کردند که خود را برادر شما می‌پنداشتند ولی غافل از اینکه که شما با خدا معامله کردی و عزیز مردمت شدی. ان‌شاءا… خداوند حافظ آبرویت خواهد بود».

خانواده‌ی سلیمانی به‌طورکلی با هرگونه استفاده از نام حاج قاسم سلیمانی برای کسب جایگاه اجتماعی و سیاسی مخالف‌اند و هیچ‌یک از این موقعیت خود چنین استفاده‌ای نکرده است. سهراب سلیمانی در این باره گفته:

بیشتر بخوانید
بررسی حضور پرحاشیه فریدون عباسی و اظهارات جنجالی‌اش در رسانه ملی

«فرزندان برادرم هرگز نه‌ خودشان تمایل به استفاده از نام و عنوان پدر در کار روزمره داشتند و نه حاج قاسم این اجازه را می‌داد، چرا که برادرم معتقد بود با تلاش و درگیر شدن با مشکلات می‌توانند مشکلات‌شان را برطرف کنند و شاید تا این لحظه کسی ندیده یا نشنیده که فرزندان ایشان از نام و موقعیت پدر استفاده‌ای داشته باشند».

واکنش فعالان سیاسی به حضور نرجس سلیمانی در شورای شهر تهران

پرویز امینی فعال سیاسی اصولگرا در اینستاگرام خود نوشت:

«‌این جریانی که شما را در فهرست خود در انتخابات شوراها قرار داده است، از نظر فهم صحنه سیاست، تعطیل بود و با جاگذاری شما در فهرست انتخاباتی خود، معلوم شد در چیزهای دیگر از جمله فهمیدن جایگاه و ارزش سرمایه‌های ملی و انقلابی بی‌جایگزین مثل شهید سلیمانی نیز تعطیل است. سرکار خانم سلیمانی، نگاه این جریان به شما یک نگاه ابزاری و برای عبور دادن خرِ خود، از پلِ سیاست است. این‌ها نمی‌فهمند یا نمی‌خواهند بفهمند که کسبِ همه جایگاه‌های قدرت در ایران، چه برسد به سطح نازل شوراها، در برابر تأثیری که حقیقت شهید سلیمانی در جان‌های ملت ما دارد، پشیزی ارزش ندارد. امروز شهید سلیمانی در این شوره‌زار بداندیشی و بدکرداری نسبت به میراث انقلاب در نظر و عمل و اداره کشور، شاهراه شناخت بسیاری از دختران و پسران نوجوان و جوان از مکتب خمینی و حجت علاقه و پیروی آنان از خامنه‌ای است. خانم نرجس سلیمانی، شهید سلیمانی خود این عرصه را خوب می‌شناخت و از آن گریزان بود. او خود را نامزد گلوله‌ها می‌خواست نه رای‌ها! این عرصه، عرصه حضور شما نیست. تو را به خدا این صحنه را ترک کنید.»

بیشتر بخوانید
ترامپ موافقت‌اش با انتقال قدرت به بایدن را اعلام کرد

مدیر مسئول روزنامه‌ی جام جم، مهدی عرفاتی، هم در واکنش به حضور نرجس سلیمانی در انتخابات شورای شهر تهران در توییتر خود نوشت:

«نامزدشدن خانم نرجس سلیمانی در انتخابات حق بدیهی و طبیعی اوست، اما برای دختر حاج قاسم نه! با مشی و مرام سردار نمی‌خواند. حاج قاسم عزیز خیلی از همین حقوق بدیهی را بر خود حرام کرد و به‌خاطر همین مراقبه‌ها محبوب قلوب مردم شد. ان‌شاءا… خانم سلیمانی منصرف شوند.»

علی‌اکبر رائفی‌پور یکی از چهره‌های شناخته‌شده‌ی اصولگرا هم در توئیتر خود نوشت:

«خواهر بزرگوارم سرکار خانم نرجس سلیمانی از حضرتعالی درخواست می‌کنم هر چه سریع‌تر خبر انصراف خود از کاندیداتوری در شورای شهر را به اطلاع مردم شریف ایران برسانید.»

بیوگرافی نرجس سلیمانی

نرجس سلیمانی بزرگ‌ترین دختر قاسم سلیمانی است. او دو خواهر به‌نام‌های زینب و فاطمه و دو برادر به‌نام‌های حسین و رضا دارد. هیچ اطلاعاتی از سن، تحصیلات و زندگی شخصی نرجس سلیمانی در دست نیست و او در هیچ‌یک از شبکه‌های اجتماعی فعالیت ندارد. خواهر نرجس سلیمانی، زینب سلیمانی، که تا پیش از این بیش از خواهران و برادران خود فعال بود، حدود یک سال پیش با رضا صفی‌الدین پسر یکی از مقامات ارشد حزب‌الله لبنان ازدواج کرد.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

2 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا