شبکه‌های اجتماعی

میترا ابراهیمی همسر پیمان قاسم خانی کیست؟ + عکس

در فضای مجازی بحث‌ها در مورد ازدواج میترا ابراهیمی و پیمان قاسم خانی بسیار زیاد شده‌اند، اما هیچ‌یک از این دو تا کنون ازدواج‌شان با هم را نه تأیید و نه تکذیب کرده‌اند. به‌زودی مشخص خواهد شد که آیا این دو با هم ازدواج کرده‌اند یا خیر. گفتنی است که پیمان قاسم خانی متولد ۱۳۴۴ و میترا ابراهیمی متولد ۱۳۶۹ است. در ادامه بیشتر با پیمان قاسم خانی و میترا ابراهیمی آشنا خواهیم شد.

میترا ابراهیمی همسر پیمان قاسم خانی

میترا ابراهیمی همسر پیمان قاسم خانی کیست؟

حدود ۸ ماه پیش در پاییز سال ۱۳۹۸، میترا ابراهیمی که هم روانشناس بالینی است و هم دستی در کارگردانی فیلم‌های مستند دارد، فیلمی مستند با نام کامی ساخت و آن را در جشنواره‌ی سینما حقیقت نمایش داد. گفته می‌شد تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار این پروژه به‌طور کامل پیمان قاسم خانی بوده‌است. فیلم در مورد کامیار شاپور، فرزند فروغ فرخزاد و پرویز شاپور بود. این‌که چرا میترا ابراهیمی به‎دنبال ساخت مستندی در مورد کامیار شاپور رفته، ناشی از علاقه‌ی بسیار زیاد میترا ابراهیمی به فروغ فرخزاد است. او خود بارها گفته که به فروغ فرخزاد علاقه‌ی زیادی دارد و این علاقه‌اش نیز مربوط به یکی دو سال اخیر نیست، بلکه از کودکی این حس مثبت در او وجود داشته است.

به هر صورت، پس از آن که میترا ابراهیمی مستند را می‌سازد و در جشنواره‌ی حقیقت به نمایش درمی‌آید، مستند موفق می‌شود که شانس حضور در جشنواره‌ی فیلم فجر را به دست آوَرَد، اما از آن‌جا که آن زمان برخی از حضور در این جشنواره به علت حوادثی که رخ داد امتناع کردند، میترا ابراهیمی نیز اعلام کرد که از حضورش در فیلم فجر انصراف داده است. او گفت:

پیش از این با افتخار گفتم که فیلم را در جشنواره فجر اکران خواهم کرد، چون کامی برای این مردم است، چون نمی‌خواهم با پز‌های روشنفکری ببرمش آن طرف و جایی اکرانش بکنم که درکش نمی‌کنند، اما حالا برایم هیچ افتخاری نیست. حالا پنج سال تلاشم را کوچک می‌بینم در مقابل داغی که بر دل مردم ایرانه! کامی هم به نوعی قربانی شد، اما اکرانش بماند به زمانی بهتر با دلی خوش تر. این کمترین کاری بود که از دست من برمی آمد. با عذرخواهی از عوامل فیلم که بسیار زحمت کشیدند. اینکه اولین فیلم ات به اکران مهمترین جشنواره کشورت برسد شاید آرزو باشد، اما انسان سوگوار آرزویی ندارد.

میترا ابراهیمی همسر پیمان قاسم خانی
میترا ابراهیمی همسر پیمان قاسم خانی

جالب آن که موسیقی مستند کامی را پریا قاسم خانی دختر پیمان قاسم خانی و بهاره رهنما بر عهده داشته و همین هم احتمالاً در این که گفته می‌شود میترا ابراهیمی همسر پیمان قاسم خانی است نقش داشته.

بیشتر بخوانید
تیپ نوید محمدزاده باز هم سوژه شد + عکس

میترا ابراهیمی فارغ از مستند سازی، یک روانشناس بالینی است و در واقع حرفه‌ی اصلی او همین است. او بارها گرفته که به ادبیات بسیار علاقه دارد و مستند کامی نخستین فیلم مستندی است که ساخته، اما ازاین پس حتماً این حرفه را ادامه خواهد داد و فیلم‌های مستند بیشتری خواهد ساخت. او در این باره می‌گوید:

همین حالا که فکر می‌کنم با توجه به فضای کاری ام که پر از سوژه است باید کار جدیدی را شروع کنم. اولین چیزی که به ذهنم می‌رسد این است که حالا چه کسی از من زمان فیلمسازی حمایت خواهد کرد، با این حال فکر می‌کنم که دوباره به سراغ فیلمسازی خواهم آمد، زیرا این عشق به تازگی در من شعله ور شده است و دوست دارم آن را ادامه بدهم.

پیمان قاسم خانی کیست؟

پیمان قاسم خانی ۴۵ ساله است و یکی از محبوب‌ترین و بهترین فیلمنامه‌نویس‌های ایرانی است. او نخستین بار با نویسندگی فیلمنامه‌ی فیلم من زمین را دوست دارم وارد دنیای سینما شد، اما می‌توان اوج شهرت و محبوبیت او را با فیلم مارمولک معرفی کرد. پس از آن فیلم‌نامه‌ی سریال پاورچین و شب‌های برره را همراه با چند نویسنده‌ی دیگر نوشت و بیشتر جای پای‌اش را در دنیای فیلم‌نامه‌نویسی طنز ایران محکم کرد. از مشهورترین فیلم‌های سینمایی که فیلمنامه‌ی آن‌ها توسط پیمان قاسم خانی نوشته شده می‌توان به دختری با کفش‌های کتانی، سن‌پطرزبورگ، ورود آقایان ممنوع، مارمولک، خوب بد جلف ۱ و ۲ و چهارانگشت اشاره کرد.

پیمان قاسم خانی و دخترش

قاسم خانی نویسنده‌ی فیلم‌نامه‌ی سریال‌هایی همچون خانه‌ی سبز، خانه‌ی ما، پاورچین، کمربندها را ببندیم، شب‌های برره، باغ مظفر، مرد هزار چهره، مسافران، پژمان و هیولا نیز بوده است.

بیشتر بخوانید
بدترین هفته برای فیسبوک

او سال ۱۳۷۰ با بهاره رهنما ازدواج کرد و ازدواج این دو تا ۱۳۹۴ دوام آورد، اما در این سال این زوج از هم طلاق گرفتند. حاصل ازدواج آن‌ها دختری با نام پریا بود که در سال ۱۳۷۶ به دنیا آمد. پریا قاسم خانی موسیقی خوانده و همانطور که در بالا نیز اشاره شد موسیقی فیلم مستند میترا ابراهیمی همسر پیمان قاسم خانی را همین پریا ساخته است.

در ضمن مهراب قاسم خانی یکی دیگر از فیلم‌نامه‌نویسان طنز ایران برادر پیمان قاسم خانی است. به هر صورت باید منتظر ماند و دید آیا این زوج یعنی میترا ابراهیمی و پیمان قاسم خانی ازدواج‌شان را تأیید می‌کنند یا خیر.

همچنین بخوانید: همسر سیروس گرجستانی کیست

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا