تکنولوژی

مچ بند شیائومی می بند ۵ (Xiaomi Mi Band 5) رونمایی شد + عکس

پس از موفقیت شیائومی می‌بند ۳ و می‌بند ۴، اکنون نوبت به شیائومی می بند ۵ (Xiaomi Mi Band 5) رسیده است. شیائومی ساعاتی پیش از جدیدترین دستبند یا مچ بند هوشمند خود رونمایی کرد: شیائومی می بند ۵ .

این مچ بند هوشمند نسبت به نسخه‌ی قبل، می‌بند ۴، تغییراتی کرده و در بسیاری از المان‌ها وضعیتی بهتر دارد. جالب آن‌که، برخلاف ایران، قیمت این محصول جدید شیائومی درست برابر با قیمت نسخه‌ی قبل است، یعنی ۲۶ دلار.

شیائومی می بند 5

صفحه‌نمایش می بند ۴ تغییری که نسبت به می بند ۳ داشت، یکی این بود که بزرگ‌تر شده بود و دوم این بود که از LED به AMOLED تبدیل شده بود. یکی از این تغییرات در شیائومی می بند ۵ اتفاق افتاده است. در محصول جدید برند شیائومی، از صفحه‌نمایشی بزرگ‌تر نسبت به نسخه‌ی پیشین بهره گرفته شده است. صفحه‌نمایش Xiaomi Mi Band 5 از صفحه‌نمایشی AMOLED و با اندازه‌ی ۱.۱ اینچ برخوردار شده است.

Xiaomi Mi Band 5

دیگر آن که در می بند ۵ در قسمت نرم‌افزار اوضاع بهتر از می بند ۴ شده‌است. بر طبق ادعای خود شیائومی، در این محصول جدید یازده مود یا حالت حرفه‌ای وجود دارند که هر یک از این حالات، می‌توانند برای وضعیت‌های مختلف ورزشی مناسب و سازگار باشند. مثلاً در این محصول جدید امکان تشخیص پنج حالت از وضعیت‌های شنا وجود دارد، چیزی که در نسخه‌ی پیشین وجود نداشت!

از لحاظ تعداد حسگر‌ها یا سنسورها، وضعیت شیائومی می بند ۵ درست همچون شیائومی می بند ۴ است، اما برخی از این حس‌گرها پیشرفته‌تر شده‌اند و کارایی بهتر و پیچیده‌تری دارند. به‌عنوان مثال، حسگر مربوط به ضربان قلب، این توانایی را پیدا کرده که هر نوع غیرعادی‌بودن ضربان قلب را تشخیص دهد و خوشبختانه افزون بر این قابلیت، یک قابلیت دیگر هم دارد و آن این که می‌تواند این غیرعادی‌بودن ضربان قلب را به‌واسطه‌ی اعلان یا نوتیفیکیشن به کاربر اطلاع دهد. البته در میان تمامی مچ‌بندهای هوشمند، اولین بار نیست که از چنین قابلیتی استفاده می‌شود، چراکه پیش‌تر اپل نیز در ساعت‌های هوشمندش از آن استفاده کرده بود، منتها قیمت ساعت‌های هوشمند اپل کجا و قیمت ۲۶ دلاریِ Xiaomi Mi Band 5 کجا!

بیشتر بخوانید
اعتراض در السالوادور علیه استفاده از بیت کوین به عنوان وجه قانونی

البته تغییر در وضعیت حس‌گرها، و نه تعداد حس‌گرها، فقط به تغییر در وضعیت حس‌گر مربوط به ضربان قلب نیست و برخی دیگر از حس‌گرها نیز تغییراتی را تجربه کرده‌اند. مثلاً حس‌گر مربوط به وضعیت خواب، از قابلیت استخراج REM یا همان مرحله‌ی حرکت تند چشم برخوردار شده است. در خواب هر انسان، مرحله‌ای با نام REM وجود دارد که در آن چشم‌ها به‌سرعت حرکت می‌کنند، ضربان قلب افزایش می‌یابند، مغز فعال‌تر می‌شود و خواب می‌بیند و موارد این قبیل. حس‌گر خواب شیائومی می بند ۵ توانایی اعلام داده‌های این وضعیت و این مرحله از خواب را دارد.

فارغ از حس‌گرهای مچ بند هوشمند شیائومی مدل می بند ۵ که شویم، باید به سایر امکانات و ویژگی‌های آن بپردازیم. این محصول جدید می‌تواند تا ژرفای ۵۰متری آب برود و آسیب نبیند. همچنین همچون مدل‌های قبلی مچ‌بندهای شیائومی امکان شخصی‌سازی بند مچ بند فراهم است.

در ضمن این محصول جدید Xiaomi از مدلی دیگر نیز برخوردار است. این مدل دیگر دارای NFC است و البته مقداری گران‌تر است. NFC می‌تواند جهت پرداخت پول در فروشگاه‌ها کمک‌کننده باشد. یک دستیار صوتی نیز برای این محصول به‌کار گرفته شده‌است، ولی هنوز جزئیات آن اعلام نشده.

تغییر یا در واقع بهبود دیگری که در شیائومی می بند ۵ نسبت به نسخه‌ی پیشین دیده می‌شود، وضعیت شارژر مچ‌بند است. در نسخه‌های پیشین برای شارژ مچ‌بند باید آن را از قاب خارج می‌کردیم، ولی طراحان شیائومی شارژر می بند ۵ را طوری طراحی کرده‌اند که از پشت به بدنه وصل می‌گردد و دیگر نیازی به خارج‌کردن‌اش نیست.

بیشتر بخوانید
آیا اجازه می‌دهید یک روبات وکالت شما را بر عهده گیرد؟

شیائومی می بند 5

در آخر گفتنی است که مچ بند هوشمند شیائومی Mi Band 5 قرار است در روز ۱۸ ژوئن یعنی ۲۹ خردادماه امسال عرضه شود. قیمت مچ‌بند هوشمند شیائومی بدون NFC همانطور که در بالا نیز گفته شد، ۲۶ دلار است و قیمت مدل دارای NFC برابر با ۳۰ دلار.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

5 + 11 =

دکمه بازگشت به بالا