تکنولوژیخودرو

بررسی موتورسیکلت سی اف موتو مدل ۱۵۰NK سال ۹۷ | زیبا، راحت، کم‌سرعت

موتورسیکلت سی اف موتو مدل ۱۵۰NK سال ۹۷ از آن موتورسیکلت‌هایی است که در سال‌های اخیر در ایران توانسته‌اند محبوبیت زیادی پیدا کنند. از کسانی هم که این موتورسیکلت را استفاده می‌کنند اگر از رضایت یا عدم‌رضایت‌شان از آن بپرسید، اکثر آن‌ها از رضایت‌شان خواهند گفت، از رضایتی که هم از طراحی زیبای آن دارند، هم از مصرف کمی که دارد و هم البته از سواری عالی‌اش. در ادامه نگاهی کلی به موتورسیکلت سی اف موتو NK150 سال ۹۷ خواهیم داشت. سعی می‌کنیم این موتورسیکلت را برای کسی که قصد خرید آن را دارد بررسی کنیم.

بررسی موتورسیکلت سی اف موتو NK150 سال ۹۷

طراحی زیبا و شیک

موتورسیکلت سی اف موتو مدل ۱۵۰NK سال ۹۷ شاخص‌ترین ویژگی‌اش طراحی بسیار زیبایی است که دارد. این موتورسیکلت برند سی اف بسیار شیک و مدرن است و گزینه‌ای عالی برای جوانان و نوجوانان علاقه‌مند به موتورسیکلت به شمار می‌رود. از همان ابتدا که طراحان این موتور سیکلت آن را طراحی کرده‌اند، به احتمال بسیار مدرن‌بودن و زیبایی موتورسیکلت را مدنظر داشته‌اند و همانطور که می‌بینید توانسته‌اند که به هدف خود دست یابند.

بدنه‌ی دستگاه عالی طراحی شده و همچنین نشیمن آن به‌شکلی است که نشستن راننده موجب زیبایی کلیت موتورسیکلت می‌شود. چراغ‌ها هم به‌طور کامل خشن و تهاجمی طراحی شده‌اند. رینگ‌ها هم به‌واسطه‌ی زیبایی‌شان بر زیبایی کل موتورسیکلت اضافه کرده‌اند.

همچنین رنگ فیروزه‌ای این موتورسیکلت آن را بسیار خاص و منحصربه‌فرد کرده‌است و خلاصه اوضاع طوری است که نمی‌توان ایرادی اساسی از طراحی این موتورسیکلت گرفت.

به خاطر داشته باشید که طراحی این موتورسیکلت بر عهده‌ی شرکت مشهور ktm بوده‌است.

بیشتر بخوانید
بررسی ساعت هوشمند A1 | ارزان ولی کاربردی

موتورسیکلت سی اف موتو مدل 150NK

مصرف بسیار پایین

یکی دیگر از ویژگی‌های شاخص موتورسیکلت سی اف موتو مدل ۱۵۰NK سال ۹۷ مصرف پایین آن است. در هر ۱۰۰ کیلومتر این موتور سیکلت فقط ۲.۴ لیتر بنزین مصرف می‌کند که رقم بسیار راضی‌کننده‌ای است. جالب آن که مصرف بنزین این موتورسیکلت شهره‌ی خاص و عام است، به‌گونه‌ای که نام این موتورسیکلت را در نزد هر موتورشناسی که بیاورید یکی از ویژگی‌هایی که از این موتورسیکلت به شما معرفی می‌کند مصرف کم بنزین در آن است.

موتور سی اف موتو 150NK

سواری نرم و مسلط

طراحی این موتورسیکلت به صورتی است که وقتی روی صندلی آن می‌نشینید از همان ابتدا احساس می‌کنید که تسلطی بالا روی موتورسیکلت دارید. اندازه‌ی فرمان، فاصله‌ی کم صندلی تا فرمان و ارتفاع پایین زین از جمله مواردی هستند که موجب تسلط بالای راننده روی موتور می‌شوند.

فکر می‌کنم همین سواری نرم و مسلط برای بسیاری از کسانی که به موتورسیکلت علاقه دارند موجب شود که روی خوشی به این موتورسیکلت CF نشان دهند. قطعاً سواری یک موتورسیکلت را نمی‌توان با کلمات بیان کرد، بلکه باید روی موتورسیکلت بنشینید و سواری آن را به‌طور ملموس تجربه کنید.

سرعت راضی‌کننده

سرعت این موتورسیکلت چندان بالا نیست و بر طبق اطلاعات رسمی حداکثر سرعت آن ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت است. زمانی هم که با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رانید این احساس را دارید که موتور در حال تحمل فشار زیاد است. اما دو نکته را باید در نظر داشته باشید. نخست آن که به صورت الکترونیکی محدودیت سرعت روی این موتورسیکلت گذاشته‌اند و با افزایش دور موتور می‌توان مقداری حداکثر سرعت را افزایش داد (به‌عنوان مثال تا ۱۲۵ کیلومتر بر ساعت)؛ دوم آن که موتورسیکلت سی اف موتو مدل ۱۵۰NK سال ۹۷ برای مصارف شهری طراحی و تولید شده و در سطح خیابان‌های شهر نیز به سرعتی بیش از ۱۰۰ کیلومتر نیاز پیدا نخواهید کرد.

بیشتر بخوانید
نقد و بررسی گلکسی A71 سامسونگ | میان‌رده‌ای نزدیک به بالارده‌ها

بنابراین می‌توان گفت که میزان سرعت این موتورسیکلت مناسب و راضی‌کننده است و برای مصارف شهری نباید توقعی بیش از این مقدار داشت.

موتورسیکلت سی اف موتو مدل 150NK سال 97 (3)

برخوردار از ۶ دنده

موتورسیکلت سی اف موتو مدل ۱۵۰NK سال ۹۷ با وجودی که حداکثر سرعتی معادل ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دارد، از ۶ دنده برخوردار است و بنابراین با تسلط بیشتری می‌توانید آن را برانید. بسیاری از رقبای این موتور سیکلت جعبه‌‌دنده‌شان کمتر از ۶ دنده دارد و این مزیتی محسوس برای این موتورسیکلت نسبت به رقبا محسوب می‌شود

قطعات از بهترین شرکت‌های اروپایی

برخی از قطعات موتورسیکلت سی اف موتو مدل ۱۵۰NK سال ۹۷ را برترین شرکت‌های اروپایی ساخته‌اند و بدون‌شک این موضوع مزیتی برای این موتورسیکلت محسوب می‌شود. به عنوان مثال انژکتور این موتورسیکلت ساخت شرکت مشهور بوش آلمان است. همچنین فن رادیاتور آن محصولی از شرکت مشهور پاناسیونیک است. خلاصه آن که بسیاری از قطعات این موتورسیکلت به‌سادگی دچار مشکل نمی‌شوند و نیاز به تعمیر پیدا نمی‌کنند.

خبر خوب دیگر در مورد موتورسیکلت سی اف موتو مدل ۱۵۰NK سال ۹۷ این است که بسیاری از قطعات آن به سادگی در نمایندگی پیدا می‌شوند و همچون بسیاری از موتورسیکلت‌های دیگر نباید مدام برای پیدا کردن یک قطعه از این فروشگاه به آن فروشگاه بروید.

جمع‌بندی

موتورسیکلت سی اف موتو مدل ۱۵۰NK سال ۹۷ با دارا بودن شتاب مناسب، طراحی بسیار زیبا و لوکس، گیرباکس ۶دنده، سواری نرم و مسلط و بسیاری موارد دیگر یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید موتورسیکلتی خیابانی است. اگر به دنبال موتورسیکلت خیابانی با طراحی لوکس و سرعت مناسب و هندلینگ عالی هستید بدون‌شک باید این موتورسیکلت را در اولویت قرار دهید.

بیشتر بخوانید
اسطوره کیا، خودرو سراتو

همچنین بخوانید: بررسی هارلی دیویدسون FXDR114

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا