پزشکی

دو قطبی موافقت و مخالفت با واکسن کرونا به اوهایو هم رسید!

این روزها شاهد پیدایش دو قطبی موافقت و مخالفت با واکسن‌های تولیدی داروسازی‌های مختلف در سطح دنیا به منظور مقابله با پاندمی ویروس کرونا هستیم. هر دسته نیز ایدئولوژی خاص خود را دارند و بر همان اساس نیز در جهت طرز فکری خاص خود صف‌بندی کرده‌اند. افکاری که گاه به غایت جاهلانه و خنده‌دار است. حال در این نوشتار می‌خواهیم به قسمتی از این جبهه‌بندی و دو قطبی موافقت و مخالفت با واکسن کرونا آن هم در اوهایوی آمریکا که خود از تولید کنندگان برجسته واکسن این ویروس است، بپردازیم.

جالب است بدانید کرونا در ایالت اوهایوی آمریکا به سومین عامل مرگ‌و‌میر در این ایالت تبدیل شده است، اما در این ایالت نیز جنگ میان حامیان و مخالفان واکسن در نظر گرفته شده است. خوب است بدانید ۶۰ درصد از کارمندان خانه‌های سالمندان در اوهایو از تزریق واکسن خودداری کرده‌اند. این در حالی است که کرونا، خانه‌های سالمندان اوهایو را ویران کرده و نکته جالب توجه اینجاست که نیمی از قربانیان کرونا در این ایالت از خانه‌های سالمندان بوده‌اند.

این روزها فعالان واکسن در اوهایو فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و حتی موفق شده‌اند که با نمایندگان مجلس آمریکا نیز ارتباط بگیرند. الجزیره در این شرایط به ویدیویی اختصاصی از صحبت‌های یکی از نمایندگان مجلس آمریکا با فعالان ضد واکسن کرونا در ایالت اوهایو دسترسی پیدا کرده است. آن طور که از تصاویر پیداست این نماینده مجلس آمریکا می‌گوید باید انرژی لازم را داشته باشد تا بتواند با این واکسن به زعم خودش کثافت، مقابله کند. او می‌گوید به همکاری با فعالان ضد واکسن افتخار می‌کند و تلاش کرده قانونی تصویب شود که کارمندان ادارات بتوانند از تزریق واکسن کرونا خودداری کنند.

بیشتر بخوانید
شوک روحانی به مردم | 25 میلیون نفر تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند!

 

رئیس انجمن آزادی‌بخش سلامتی ایالت اوهایو در همین رابطه در مصاحبه‌‌ای که داشته اعلام کرده که این نماینده مجلس به خاطر ما در حال مبارزه است و هراسی از رویارویی با کارشناسان دروغین طرفداری واکسن ندارد چون به دنبال انجام کار درست است. این حرف‌ها در زمان ملاقات فعالان ضد واکسن کرونا به کرات در حال تکرار شدن است.

اسکات لپیز، رئیس کمیته خانه بهداشت نیز نظر جالبی دارد. او می‌گوید:

این موضوع جدی است و تا زمانی که تحقیقات کافی درباره واکسن انجام نشده و نمی‌دانیم چه چیزی به خورد بدنمان می‌دهند، از انجام واکسیناسیون آن هم با این سرعت باید اجتناب کنیم.

تنها این نماینده در اوهایو نیست که با تزریق واکسن کرونا مخالفت کرده است بلکه چندین نماینده در این ایالت حضور دارند که از فعالان ضد واکسن حمایت خود را اعلام داشته‌اند. حال باید منتظر ماند و دید این دو قطبی موافقت و مخالفت با واکسن کرونا حاصلش چه می‌شود.

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا