شبکه‌های اجتماعی

مهوش وقاری : معلم‌ها باید زندگی کردن را هم به بچه‌ها یاد بدهند

شب گذشته مهوش وقاری از بازیگران با سابقه کشورمان و همسر مرحوم محسن قاضی مرادی که به تازگی بر اثر عود کردن بیماری پارکینسون درگذشت، به مناسبت روز معلم، میهمان برنامه «دست در دست» شبکه دو سیما بود. علت دعوت از خانم وقاری سابقه معلمی و تدریس ایشان بود. برنامه «دست در دست» روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه بعد از خبر ۲۲:۳۰ شبکه دو سیما پخش می‌شود.

مهوش وقاری در رابطه با مقام معلم و تجربه تدریس به بچه‌ها گفت:

من فکر می‌کنم خودم واژه معلم، بار مسئولیت دارد و یک معلم باید به خودش بگوید که زندگی کردن را هم باید به دانش آموزان یاد بدهد و رفتار خود آن معلم می‌تواند یک الگو برای بچه‌ها باشد؛ یعنی همان طوری که ما از معلمان خودمان یاد گرفتیم، مسلماً آن کاری هم که من در جایگاه معلمی برای دانش آموزانم انجام می‌دادم می‌توانست بر روی بچه‌ها اثر گذار باشد. خودم هم در زمان معلمی فکر می‌کردم که باید با دانش آموزانم دوست باشم، بچه‌ها را دوست داشته باشم و فرضاً با بچه خودم تفاوتی نداشته باشند. سعی کردم که چنین حالتی را در رفتار معلمی خودم نشان دهم.

در ستون شبکه‌های اجماعی مجله اینترنتی خبرببر همچنین بخوانید: وقتی حساسیت صدا و سیما باعث جدا شدن دو دلداده می‌شود+فیلم

بیشتر بخوانید
دختر همتی در کالیفرنیا زندگی می‌کند؟

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

بیست − هشت =

دکمه بازگشت به بالا