شبکه‌های اجتماعی

سیر تا پیاز ماجرای مهشید حامدی و محسن چاوشی

چند روزی است که بین مهشید حامدی و محسن چاوشی کل‌کل و بحث‌وجدل شکل گرفته‌است. تردیدی نیست که آن کسی که ابتدا این کل‌کل و این بحث‌وجدل را آغاز کرد نه محسن چاوشی بلکه مهشید حامدی – همسر ابی – بود. در ادامه ماجرای کامل بحث‌های مهشید حامدی و محسن چاوشی که صرفاً در اینستاگرام صورت گرفته را خواهید دید.

بحث‌های مهشید حامدی و محسن چاوشی

۱- حمله به محسن چاوشی توسط مهشید حامدی

ماجرا از این قرار است که محسن چاوشی در صفحه‌ی شخصی‌اش عبارت زیر را در قالب تصویر منتشر کرد:

با یدالله و با تیغ علی ذوالفقار

سینه‌ی گردن‌کشان اذن دهد می‌درم

مهشید حامدی و محسن چاوشی

در این بین مهشید حامدی همسر ابی که گویا این پست اینستاگرام محسن چاوشی را دیده و از آن عصبی شده، در صفحه‌اش در اینستاگرام متنی طولانی منتشر ساخت و در آن با گردهم‌آوردن حوادث این روزهای کشور اعم از حادثه‌ی شلیک به ناوچه کنارک و ماجرای کلیپ جنجالی ملی پوشان شنا، به‌شدت از محسن چاوشی انتقاد کرد و در بخشی از انتقادش گفت:

… ٓآیا هنرمند نتیجه حکومت است؟ یا چنین جامعه ای به هنرمند آگاه نیازمند است؟ آیا هنرمند حق دارد در جامعه ای که بر روی بشکه عقب ماندگی که از باروت مذهب پر شده کبریت حریق افروز باشد؟ دیدن این بیت بر صفحه یک آرتیست نفس را در سینه حبس می‌کند«با یدالله و با_تیغ علی ذولفقار _سینه گردنکشان _اذن دهد میدرم» از مجموعه کلمات این بیت بوی تعفن عقب ماندگی و وحشیگری میبارد.

۲- واکنش محسن چاوشی به مهشید حامدی

محسن چاوشی با دیدن پست اینستاگرام مهشید حامدی ساکت ننشست و او نیز باری دیگر در صفحه‌ی اینستاگرام‌اش به اظهارات مهشید حامدی واکنش نشان داد، منتها اظهارات او مستقیم نبودند و در قالب متنی ادبی منتشر شدند:

تعفن!

رایحه‌ی تخمیر است

که قهقهه‌زنان می‌پیچد

به مشام و جیب‌هایِ بی‌گناه

و البته بیچاره گوش‌های عربده‌خواه

تعفن!

کج فهمی‌ است و روخوانی‌

و هیجان لحظه‌ای دیده شدن

و البته شنیده شدن

غیرِ جغرافیای بد مستِ پُرعربده

و کفش‌های طلا یادمان باشد

آن دو جفت، دوازده اعدامی بود

زیر پای شما به عربستان.

اگر طلاست نعلینتان،

ما هنوز رختمان عزاست

به سبزی و نان زنده‌ایم

البته بدون بی‌خندانِ رفسنجان.

عربده نکش شبه ماه!

کمی آرام بتیغان

بیا اینجا

و کمی مزه کن پوستِ شیر را

کمی بخوان و ‌اندکی گوش باش

جای نوشیدن و چرخیدن.

من از تو داغ‌ ترم

ادای داغ در نکن

که شمشیرِ ذوالفقارِ من

مست میدان است

و آماده به گردنکشان

جیب بُران

و عربده کشان … و البته

یاد عربده کشی دیگر افتادم متعارف

همان که پشیمان است “مثل سگ”

و افتخار می‌کند

به کاباره

و شهامتِ تهران ندارد!

یا علی…

در واکنش محسن چاوشی به مهشید حامدی ماجرای کنسرت ابی و چند خواننده‌ی دیگر در عربستان مورد کنایه قرار گرفته‌است. چاوشی در متن ادبی‌اش این ماجرا را به چالش کشیده و از آن انتقاد کرده‌است. بنابراین در این بین، به‌نوعی، چاوشی پای ابی را هم وسط کشیده و نشان داده که نه صرفاً خصمِ همسر ابی به‌عنوان مهشید حامدی‌ست بلکه خصم مهشید حامدی به‌عنوان همسر خواننده‌ای لس‌آنجلسی که در عربستان کنسرت اجرا کرده است.

بیشتر بخوانید
یک شرکت موسیقی، ان‌اف‌تی میم «چشم غره کلویی» را خریداری کرد

۳- واکنش مهشید حامدی به واکنش محسن چاوشی

وقتی محسن چاوشی در واکنش‌اش به پست مهشید حامدی در اینستاگرام کنسرت ابی در عربستان را دستمایه برای انتقاد از ابی و همسرش قرار داد، مهشید حامدی باری دیگر از طریق اینستاگرام به محسن چاوشی واکنش نشان داد.

او نوشت:

این جوابه سراپا خشم وغرور و بد دهانی جناب چاوشی است در جواب نوشته بنده. به واقع این ها فکر می‌کند چه کسی هستند؟ تمام درد و رنج مردم را که مطرح شده دور ریخته و بند کرده اند به بیتی که به نظر بنده وحشیانه است؟ شاید دلخور هستند که حتی اسمشان را نیاوردم؟ این ها چه جور موجوداتی هستند که خودشان را تا این حد در اوج میبینند؟ و اینگونه وحشیانه به دارو ندارت میتازند؟ این هنرمند است؟ …  من ۲۸ سال است در کنار زیباترین روح هنرمند درخشیدم جانم گمان میکنی در لنگه کفشی چون شما مایع چشمگیر شدن یافته ام؟ زهی خیال باطل زهی خودپسندی.

 واقعا شهامت صحبت کردن از عربده زدن دارید؟ ای خواننده ماشینی … شما که انجایید و ادعا دارید چرا جرات کنسرت زنده گذاشتن ندارید؟ آنقدر مرد نیستیدکه با خودم طرف شوید و نازنین مرد من را به لیچار گوییهایتان وارد نکنید. چقدر به خود میبالم که «شبه ماهم» که نامم است، تو چه هستی تاریک و سیاه چاله ای متعفن.

… جواهر من افتخار می‌کند به کاباره، به جایی که چون نوجوان هنرنمایی کرد و اولین ماشین رختشویی را برای مادرش خرید به جایی که با دستمزدهایش مادر فرش میخرید و بعد ها خانه خرید. شما ریاکارانه چند زندانی آزاد کردید و تبلیغاتتان گوش دنیا را کر کرد، چاقوکشان کوچکتان که به صفحه ام گسیل کردید از این بزرگواری مینویسند نیاز به یاد آوری شاعرانه نبود.

 ابی سالیانه زندانیان بدهکار را از طریق دوستانش آزاد می‌کند و اطمینان دارم از باگوییش در اینجا ناراحت خواهد شد. شما همچنان داغ باش و شمشیر زولفقار بچرخان که ۴۰ سال است دور دور شماست. مرد باش تا شاید به لشگر بزدلت کمی مردانگی بیاموزی.

۴- ابی هم به میدان آمد

در ماجرای مهشید حامدی و محسن چاوشی ابی هم به میدان آمد و در ویدئویی کوتاه و با حالتی عجیب که گویا چندان در حال عادی نبود، ابتدا از محسن چاوشی تعریف کرد و سپس یکی از بیت‌های ترانه‌های محسن چاوشی را با صدای خود خواند. او گفت:

سلام دوست نازنین

من شما را بسیار دوست می‌دارم و کار‌های شما را بی نهایت دوست می‌دارم و شما را دنبال می‌کنم و خیلی خوشحالم که وقتی صدای شما را می‌شنوم، هم برای خودم و هم برای مهشید خانم چه حالی به وجود می‌آید.

فقط شما این پیغام مرا داشته باشید: عجب حلوای قندی تو، امیر بی گزندی تو، عجب ماه بلندی تو که گردون را بگردانی.

۵- واکنش‌ها به دعوای مهشید حامدی و محسن چاوشی

در زیر پست‌های مهشید حامدی بخش اعظمی از کامنت‌ها در دفاع از محسن چاوشی هستند و کامنت‌گذاران عمدتاً از هشتگ‌هایی که دارای نام «امیرالمؤمنین» هستند استفاده کرده‌اند.

بیشتر بخوانید
انتشار سکانس‌های سانسور شده سریال «در پناه تو» بعد از گذشت 25 سال

در توییتر هم این ماجرا به ترند تبدیل شده و واکنش‌های زیادی به همراه داشته است. برخی از این واکنش‌ها را در زیر می‌توانید ببینید:

مهشید حامدی و محسن چاوشی

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

‫۳ نظرها

    1. ویدیو آخر ابی به همه چیز خاتمه داد و خودش رو معرفی کرد.ابی فقط صدا و دیگر هیچ.اوج پستی خودش رو با مسخره کردن یک آهنگ عرفانی ثابت کرد همون بهتر که تو ایران نباشه.ویدیو ابی،محسن چاووشی رو از جواب دادن بی نیاز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا