حوادثفوتبالیورزشی

حال وخیم مهرداد میناوند وخیم‌تر شد

رییس دپارتمان ICU بیمارستان لاله‌ی تهران که مهرداد میناوند در آن بستری شده تأکید کرد که تمامی اقدامات لازم برای بهبودیِ مهرداد میناوند انجام شده و البته خواهد شد. قابل‌ذکر است که مهرداد میناوند بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس تهران، چند روزی است که با بیماری کرونا درگیر است و گفته می‌شود این ویروس بخش اعظم ریه‌ی او را دربرگرفته‌است.

به گزارش خبر ببر و به نقل از ورزش‌سه، دکتر امیرحسین لطفی، رییس دپارتمان ICU بیمارستان لاله درباره وضعیت مهرداد میناوند گفت:

متاسفانه شرایط آقای میناوند بسیار بحرانی و پرخطر است. ما پیشرفته‌ترین اقدامات درمانی را برای او انجام دادیم. الان زیر نظر دستگاه تنفسی است و اکسیژن صددرصد به او می دهیم. واقعا مردم باید دعا کنند تا این اقداماتی که انجام می دهیم اثر کند. اکسیژن خون او نوسان دارد. گاهی اوقات ۸۰ می‌شود و یا پایین‌تر هم می رود.

مهرداد میناوند کرونا

وی افزود:

تیم پزشکی همیشه تا آخرین لحظه اقدامات لازم را انجام می‌دهد. دیگر بقیه‌اش قسمت، تقدیر و لطف خدا و دعای مردم است که درمان ها اثر کند، اما متاسفانه وضعیت بسیار بحرانی است.

دکتر لطفی درباره پیگیری افشین پیروانی و حضورش در بیمارستان لاله گفت:

دوستان همگی پیگیر هستند. مدیریت کار به جز معالجه به عهده خودم است و همه چیز را برای درمان آقای میناوند مهیا کردم. پیروانی لطف دارد و به شدت پیگیر است. البته دوستان دیگر مثل آقای پروین هم پیگیر بودند. کاری نبوده که لازم باشد و انجام ندهیم.

وی درباره‌ی وضعیت مهرداد میناوند در زمان مراجعه به بیمارستان اضافه کرد:

بیشتر بخوانید
علیرضا منصوریان رسماً سرمربی تراکتور شد

متاسفانه خیلی دیر مراجعه کردند و اشکال همین بود که باور و آگاهی به شرایط سخت‌شان نداشتند. او خیلی این بیماری را جدی نگرفته بود، در حالی که وضعیت‌اش خیلی شدید بود. در اولین لحظه‌ای که من میناوند را دیدم، درگیری ریه او ۸۰ درصد بود و این افزایش پیدا می کرد. طوفان التهابی در بدن‌اش رخ داده بود و این طوفان آدم‌ها را از پای درمی‌آورد.

رییس دپارتمان ICU بیمارستان لاله ادامه داد:

اگر اقدامات درمانی نبود که همان لحظه اتفاقات بدی برایشان رخ می‌داد. ما تمام درمان‌های ضدویروسی و کاهش‌دهنده‌ی التهاب خون را برای‌شان انجام دادیم. پمپ های تصفیه خون برایشان گذاشتیم و آنتی بادی های خیلی قوی برایشان تزریق کردیم. این ها به جز ۵۰ اقدام حمایتی دیگر است که داریم برای میناوند انجام می دهیم. این کارها را برای بقیه مردم هم انجام می دهیم. ما اگر مریضی را قبول کنیم، تمامی این اقدامات را برایشان انجام خواهیم داد.

دکتر لطفی در پایان درباره پیش بینی اش از وضعیت میناوند در روزهای آینده گفت: این بیماری اینقدر مرموز است و در افراد مختلف تظاهر متفاوتی دارد، اصلا هیچ پیش بینی نمی شود کرد. باید تلاش کرد و امیدوار بود.

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

20 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا