شبکه‌های اجتماعی

حق طلاق زن – مهدی کوشکی – ریحانه پارسا؟

ریحانه پارسا و مهدی کوشکی در جنجالی جدید – برای بیشتر سر زبان‌ها افتادن – موضوع حق طلاق زن و حق طلاق مرد را پیش کشیده‌اند و هر دو در اظهارنظرهایی بسیار تخصصی و کارشناسی‌شده و مستدل (!) گفته‌اند که مخالف حق طلاق زن هستند.

ماجرای اظهار نظر مهدی کوشکی و ریحانه پارسا در مورد حق طلاق زن و مرد

ماجرا از این قرار است که چند روز پیش ریحانه پارسا در حساب توییترش در جملاتی عجیب می‌گوید:

حق طلاق میدید به زن‌هاتون و بعد اسم خودتون رو هم گذاشتید مرد؟

توییت ریحانه پارسا در مورد حق طلاق زن

بعد از این توییتر مهدی کوشکی – همسر ریحانه پارسا – در طی یک ویدئو گفت:

تو این توییتی که ریحانه انجام داده، یعنی گذاشته تو توییتر، خیلی از من سوال میشه که حق طلاق چجوریه و اینا؟ من خیلی اعتقاد دارم که حق طلاق با مرده صددرصد و اصلاً چه لزومی داره که حق طلاق با زن باشه؟ به نظر من این ایده‌ی خیلی درستیه که حق طلاق با مرد باشه و به قول معروف قدیمی‌ها زن باید با لباس سفید بیاد خونه‌ی بخت و با کفن سفید هم بره! این ایده‌ی منه!

این ویدئوی مهدی کوشکی در مورد حق طلاق زن جنجال‌ها و بحث‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی به‌دنبال داشته و این دقیقاً همان چیزی است که ریحانه پارسا و مهدی کوشکی به‌دنبال‌اش هستند. جنجال‌آفرینی از راه‌های مختلف، جمع‌کردن فالوور و بعد از آن کسب درآمد، این‌روزها رویه‌ی خیلی از کسانی شده که می‌خواهند بدون زحمت خاصی پول در حساب‌شان بیاید. این ماجرا برای الناز گلرخ و ماجرای دونت اور تینک هم اتفاق افتاد.

بیشتر بخوانید
مانیا اکبری: عباس کیارستمی زن‌ستیز و متجاوز جنسی است!

مشکل این ماجراها چندان از سوی کسانی که در اینستاگرام یا توییتر فعال هستند نیست، مشکل از سوی سیل بیکارانی است که برای بحث‌های آبکی زیر پست‌های این افراد می‌روند و تعداد کامنت‌ها، بازدیدها و فالوورهای آن‌ها را افزایش می‌دهند و به این ترتیب به‌طور مستقیم باعث می‌شوند که ریال و دلار به حساب این افرادِ بی‌هنر روانه شود.

کار دنیا به جایی رسیده که امثال مهدی کوشکی که احتمالاً روزانه نیم دقیقه کتاب هم نمی‌خوانند و حتی ۲ ثانیه به اندیشه نمی‌پردازند به‌صراحت و با قاطعیت و بدون هیچ استدلالی در باب حق طلاق زن و بسیاری موارد دیگر سخن می‌گویند و البته برای این کار پول هم می‌گیرند!

در حال حاضر برای کسانی که می‌خواهند در شبکه‌های اجتماعی جزو افراد خاص هستند فقط «شهرت» مهم است و کاری به «محبوبیت» ندارند. آن‌ها برای‌شان مهم نیست این «شهرت» مثبت است یا منفی، کافی‌است که فقط شهرت داشته باشند. دیگر مانند قبل نیست که فحش‌خوردن یا مورد انتقاد قرار گرفتن برای آن‌ها بد باشد، آن‌ها پولی که از بابت این شهرت به دست می‌آورند را می‌بینند، همین و بس.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا