اجتماعیحوادث

مهدی جهانگیری به ۲ سال حبس محکوم شد

غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری که پیرامون آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده مهدی جهانگیری پرسیده بود گفت: در این پرونده در جلسات قبل نیز سوال شد که ادعا شده بود حکم صادر شده است، اما صادر نشده بود، اما اکنون حکم نهایی این پرونده صادر و ابلاغ و برای اجرا ارسال شده است.

وی افزود: مهدی جهانگیری به جرم قاچاق حرفه‌ای ارز به مبلغ ۶۰۷ هزار و ۱۰۰ یورو و همچنین ۱۰۸ هزار دلار به ارزش ریالی ۲۶ میلیارد و ۸۲۱ میلیون ریال به لحاظ انتقال ارز غیر قانونی به خارج از کشور به تحمل دو سال حبس و ضبط ارز ثبت شده و جزای نقدی چهار برابر بهای ریالی ارز قاچاق یعنی چهار برابر ۲۶ میلیارد ریال محکومیت حاصل شده است.

سخنگوی قوه قضاییه اظهار داشت: همچنین در این پرونده به جرم تحصیل مال نامشروع به مبلغ ۴۵۶ میلیارد و ۲۱۶ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال به تحمل دو سال حبس دیگر و رد مال به همان مبلغ ۴۵۶ میلیارد و ۲۱۶ میلیونم و ۷۵۰ هزار ریال محکوم شده است.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: ۷۴ ضربه شلاق مهدی جهانگیری عملا منتفی است.

آقای اسماعیلی در نشست خبری در باره احکام مهدی جهانگیری افزود: مهدی جهانگیری در ارتباط با خودداری از ارائه اطلاعات واقعی به سازمان بورس به تحمل ۷۴ ضربه شلاق و در ارتباط با ارز نیز به ۷۴ ضربه شلاق دیگر محکوم شده بود که دادگاه تجدیدنظر یک مورد از ۷۴ ضربه شلاق را تعدیل کرده است.

وی گفت: مورد دیگر ۷۴ ضربه شلاق را نیز دادگاه به ۵۰ میلیون ریال جزای نقدی تبدیل کرده یعنی مجازات شلاق عملا منتفی است.

بیشتر بخوانید
واکنش وزیر بهداشت به استعفای معاون‌اش

وی خاطرنشان کرد: اما بابت هر کدام از این عناوین مجرمانه به تحمل دو سال حبس و رد مال و جزای نقدی محکوم شده است.

همچنین بخوانید: افزایش حقوق ۳۵ درصدی کارگران برای سال ۱۴۰۰

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هفده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا