سیاست داخلیسیاسی

کنایه‌های سنگین روحانی به مناظره‌ی انتخاباتی روز گذشته

روز گذشته دومین مناظره‌ی انتخاباتی برگزار شد و همچون مناظره‌ی اول، بارها به دولت حسن روحانی حمله شد. صبح امروز حسن روحانی در جلسه‌اش در هیئت دولت صحبت‌هایی کرد و کنایه‌هایی سنگین به کاندیداهای ریاست‌جمهوری که روز گذشته بارها به او حمله کردند زد. بخشی از سخنان حسن روحانی در واکنش به دومین مناظره‌ی انتخاباتی را در زیر بخوانید:

* مشخص شد همه جا بی ایراد است؛ قوه قضاییه، قوه مقننه، نیروهای مسلح…، فقط دولت ایراد دارد و آن هم عوض می‌شود!

* در این انتخابات جفاهای بسیاری شد و بدترین جفا به خود نظام بود.

*  اگر در این ۴۲ سال گذشته همه جفا و ظلم باشد، خب پس برای چه انقلاب کردیم؟

* این که میگوییم هیچ کاری نشده در این هشت سال، ظلم به مردم است. بسیاری از زیر ساخت‌ها، کشاورزی و فضای مجازی دست مردم است. چرا به ملت توهین می‌کنید؟

* آمار باید درست باشد. آمار را برخی طوری میگویند که از کل نقدینگی کشور بیشتر است، این آمار دروغ است. واقعیت را نمی‌شود بهم زد.

* در این مناظرات انگار همه بی ایراد هستند و فقط دولت ایراد دارد. در این انتخابات فهمیدیم همه جای کشور همه بی نقص هستند و فقط اشکال از دولت است!

* با شعور مردم بازی نکنید. ملت ایران ملت بزرگی است. همه این افراد [کاندیداها] انگار در ایران نبوده‌اند و از کره مریخ آمده‌اند.

* چقد خانم‌ها خوب شدند امروز! چه‌قدر اقوام و اقلیت‌ها خوب شدند! چه‌قدر شیعه و سنی با هم برادر شدند!

* آقای صدا و سیما چرا در بحث اقتصادی سوالی درباره جنگ اقتصادی مطرح نکردی؟ پس از سیل اعتراضات در مناظره دوم دو کلمه مطرح کردی!

بیشتر بخوانید
نگاهی بر مذاکرات ایران و عربستان که به تازگی رسانه‌ای شده

* ما نگذاشتیم جنگ شود. چرا این را نمی‌گویید به مردم؟ من به وعده‌ام عمل کردم. در ۴ سال ۹۳ تا ۹۶ ،تورم متوسط ما ۱۱ درصد بود. در سال ۹۳ ، تورم ۳۵ درصد به ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد و هم رشد اقتصادی را از منفی به مثبت تبدیل کردیم. این دوران طلایی در ۵۰ سال اخیر بود.

* چرا این واقعیت‌ها را به مردم نمی‌گوییم؟ ما فقط آخر ۹۴ و ۹۵ بی تحریم بودیم و رشد اقتصادی ما ۱۲.۶ درصد در سال ۹۵ بود. در سال ۹۷ وارد یک جنگ شدیم. آن‌هایی که می‌گویند ما در جنگ بودیم که باید بیشتر متوجه باشند شرایط چگونه است.

* هیچ منعی برای واردات واکسن به دست بخش خصوصی وجود ندارد.

* نامزدها اگر از واکسن حرف می زنند همه چیز را بگویند، به خاطر تحریم تحویل واکسن به کشورمان به تاخیر افتاد.

*  این حرف‌ها و تخریب‌ها نمی‌تواند روحیه دولت یازدهم و دوازدهم را تضعیف و تخریب کند. ما باید راه خود را ادامه دهیم و وزرا و مسئولان وظیفه دارند به دروغ ها و تحریف ها پاسخ بدهند. حالا صداوسیما می خواهد پخش کند می خواهد پخش نکند. به هر حال تاریخ پخش خواهد کرد چرا که تاریخ سعه صدر دارد و مثل صداوسیما نیست.

* وقتی می گویید رشد اقتصادی صفر بوده این دروغ است ما که نمی توانیم دروغ بگوییم شاید حقیقت را قلب کنیم اما واقعیت ها را که نمی توان به هم زد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

بیست − 7 =

دکمه بازگشت به بالا