اقتصادیسیاست داخلیسیاسی

آیا مجلس یازدهم از ارزانی در بازار خوشش نمی‌آید؟

مهدی بیک، خبرنگار سرویس سیاسی روزنامه تعادل با پست کردن توییتی، چنین خبر داده که گویا مجلس یازدهم و نمایندگان مجلس این دوره که به خود لقب مجلس انقلابی داده بودند، کارگروهی برای مقابله با ارزانی در مجلس شورای اسلامی تشکیل داده‌اند.

آن گونه که مهدی بیک می‌گوید در مجلس یازدهم ، گروهی از نمایندگان به سرپرستی موسوی لارگانی تلاش می‎‌کنند تا با انجام مصاحبه با رسانه‌ها و تهدید منتقدان، پرونده سازی و… در مقابل کاهش نرخ ارز تا زمان انتخابات ریاست جمهوری بایستند. او معتقد است صدا و سیما نیز با امکاناتی که در اختیار دارد به بازو و اهرم فشار این گروه تبدیل شده است و گواه ادعای خود را انتشار اخباری از سوی شبکه خبری انگلیسی زبان پرس‌ تی‌وی داسنته که بعد از انتشار توسط تیم مذاکره کننده برجام تکذیب شد.

همین امر اخیراً باعث ایجاد اصطکاک و کشمکش میان عباس عراقچی و شبکه پرس تی‌وی شد. بیک در ادامه مصاحبه‌های تندی که برخی از نمایندگان مجلس، اخیراً علیه رئیس بانک مرکزی کشور و سیاست‌های بانک مرکزی انجام داده‌اند را در ادامه همین جریانی که ایجاد شده به عنوان راهبرد آنها در راه رسیدن به هدفشان می‌داند.

بیک همچنین خبر‌های قابل تامل دیگری پیرامون اقدامات مجلس در رابطه با مذاکرات برجام و بانک مرکزی داشت. او می‌گوید با حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر و میمه که مصاحبه‌ کرده، متوجه شده طرحی با امضای ۵۰ تن از نمایندگان جمع آوری شده و بر اساس طرح مسئول، این افراد قصد دارند پرونده مذاکرات از وزارت امور خارجه و شخص محمدجواد ظریف گرفته شود و به دبیرخانه شورای امنیت ملی سپرده شود. این گروه گویا قصد دارند بانک مرکزی کشور را محدود کنند تا به نوعی اجازه تعدیل نرخ ارز را بانک مرکزی بگیرند.

بیشتر بخوانید
شب عید مردم ایران تحت فشار و هجوم کرونا و تورم افسار گسیخته

این خبرها اگر صحت داشته باشند، آن هم در شرایطی که کمتر از ۴۰ روز تا انتخابات سرنوشت ساز ۲۸ خرداد ماه در ایران باقی مانده و از سوی دیگر تیم مذاکره کننده ایران در دو جبهه به سرپرستی محمدجواد ظریف با کشورهای جهان عرب و سید عباس عراقچی در وین با کشورهای ۴+۱ در حال رایزنی و مذاکره برای احیای همزمان برجام و رابطه به کشورهای اتحادیه عرب هستند و تحت این شرایط کشور زیر ذره‌بین قرار جامعه بین‌الملل قرار دارد، انجام چنین اقداماتی شگفت‌آور و دور از انتظار و منطق است.

همچنین بخوانید: ماجرای دست‌کاری مجلس در قانون بودجه ۱۴۰۰

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

پانزده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا