شبکه و امنیتشبکه‌های اجتماعی

توییتر برای مقابله با اطلاعات غلط با سایت‌های خبری همکاری می‌کند

توییتر با دو تا از بزرگترین ارائه دهندگان اخبار بین‌المللی یعنی رویترز و آسوشیتدپرس، همکاری خواهد کرد تا اطلاعات غلط را از سایت خود حذف کند.

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، خبرگزاری‌ها به توییتر کمک می‌کنند تا اطلاعات بیشتری در زمینه رویدادهایی که حجم زیادی از توییت‌ها را ایجاد می‌کنند، ارائه دهد. توییتر گفت این مشارکت به آنها امکان می‌دهد، هنگامی که حقایق مورد اختلاف است، اطمینان حاصل کنند که اطلاعات دقیق و موثق به سرعت در دسترس قرار خواهد گرفت. توییتر گفت:

به جای اینکه منتظر بمانیم تا اطلاعات نادرست مثل ویروس پخش شود، توییتر توسعه گفتمان را همزمان با گفتگوی عمومی انجام می‌دهد.

در حال حاضر، هنگامی که مکالمات گسترده و پر مخاطب در توییتر اتفاق می‌افتد که ممکن است قابل توجه یا بحث برانگیز باشد، تیم مراقبت توییتر به منظور مقابله با اطلاعات بالقوه گمراه کننده ارسال شده توسط کاربران، زمینه‌های مرتبط را از منابع معتبر یافته و تبلیغ می‌کند. توییتر در یک پست اعلام کرد که برنامه جدید با افزایش ظرفیت «زمینه قابل اعتماد» به مکالمات انجام شده در توییتر، مقیاس و سرعت این کار را افزایش می‌دهد. در این پست آمده است که مطالب رویترز و آسوشیتدپرس، زمانی اعتبار تیم را در این پلتفرم افزایش می‌دهد که تیم مراقبت توییتر تخصص خاصی نداشته باشد یا به حجم کافی از گزارشات معتبر در توییتر دسترسی نداشته باشد. به گفته سخنگوی این شرکت، این اولین بار است که توییتر به طور رسمی با سازمان‌های خبری برای توسعه اطلاعات دقیق در سایت خود همکاری می‌کند.

در اوایل سال جاری، توییتر Birdwatch را راه اندازی کرد. یک سیستم جدید برای جامعه توییتری که به کاربران امکان می‌دهد توییت‌هایی را که به نظر آنها نادرست است، برچسب گذاری کنند. همچنین توییتر به طور جداگانه با دو خبرگزاری رقیب نیز همکاری خواهد کرد و در ابتدا بر محتوای انگلیسی زبان تمرکز خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
آهنگ پوکر قهرمانی پرسپولیس با صدای مهرداد میناوند + کلیپ

هازل بیکر، مدیر جمع آوری اخبار محتوا توسط کاربران در رویترز گفت که اعتماد، دقت و بی‌طرفی قلب کارهایی است که رویترز هر روز انجام می‌دهد و تعهد این شرکت برای جلوگیری از گسترش اطلاعات غلط را عملی می‌کند.

تام یانوشوسکی، معاون توسعه تجارت جهانی آسوشیتدپرس، در بیانیه‌ای گفت که این شرکت سابقه طولانی در همکاری نزدیک با توییتر و سایر پلتفرم‌ها برای گسترش دامنه روزنامه نگاری واقعی دارد. او در ادامه افزود:

ما به ویژه از استفاده از مقیاس و سرعت آسوشیتدپرس برای افزودن زمینه به مکالمات آنلاین بسیار هیجان زده هستیم، که می‌تواند از دسترسی آسان به حقایق استفاده کند. رویترز و آسوشیتدپرس با فیس‌بوک نیز در زمینه بررسی واقعیت همکاری می‌کنند.

توییتر افزود که این کار مستقل از کاری که تیم‌های «اعتماد و اطمینان» برای تعیین اینکه آیا توییت‌ها قوانین توییتر را نقض می‌کنند یا خیر انجام می‌دهند، خواهد بود. کار این تیم‌ها شامل برچسب زدن توییت‌هایی است که حاوی مطالب دستکاری شده، اطلاعات غلط انتخاباتی و مطالب حساس است که قوانین توییتر را نقض می‌کند. گزارش ۲۰۲۰ توسط NYU Stern نشان می‌دهد که توییتر با ۱۹۹ میلیون کاربر روزانه در سراسر جهان، حدود ۱۵۰۰ تعدیل کننده دارد.

توییتر | بررسی داستان پرنده آبی سایبری که این روزها جنجالی شده است

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

پانزده + 6 =

دکمه بازگشت به بالا