سیاسی

مصطفی صالحی از زندانیان دی‌ماه ۹۶ اعدام شد

بامداد امروز ۱۵ مردادماه مصطفی صالحی که در جریان اعتراضات دی‌ماه سال ۱۳۹۶ به‌جرم قتل شهید شاه‌سنایی دستگیر شده بود، در زندان مرکزی اصفهان اعدام شد. گفته می‌شود اعدام مصطفی صالحی در واقع قصاص بوده و با خواست اولیای دمِ مقتول صورت گرفته‌است. حکم اعدام مصطفی صالحی بعد از رسیدگی در شعبه‌ی نخست دادگاه کیفری استان اصفهان و پس از تأیید دیوان‌عالی کشور بامداد امروز اجرا گردید. گفتنی است که دادگاه علنی این فرد در بهمن‌ماه سال گذشته و پس از دو سال اجرا شد و در طی آن دادگاه بود که او به اعدام محکوم گردید.

 خبرگزاری میزان، خبرگزاری رسمی قوه‌ی قضاییه، در مورد اعدام مصطفی صالحی نوشته‌است:

این فرد طی دو مرحله در اغتشاشات سال ۹۶ به عنوان یکی از کارگردانان حضور داشته و با استفاده از یک قبضه سلاح شکاری اقدام به تیراندازی به سوی مأموران کرده که درنتیجه‌ی آن، شهید سجاد شاه سنایی که به منظور برقراری نظم و امنیت در محل حضور داشته به شهادت رسیده و ۶ نفر دیگر نیز مصدوم و مجروح شدند.

گفتنی است که حدود دو هفته پیش و در پی انتشار خبر در مورد حکم اعدام سه تن از حوادث آبان‌ماه، هشتگ #اعدام_نکنید در توییتر به ترند نخست جهان تبدیل شد و جنجال‌های زیادی را در پی داشت. موافقان آن هشتگ از آن به‌عنوان نیرویی علیه اعدام در کشور استفاده کردند و مخالفان نیز عمدتاً اظهار داشتند که آن هشتگ‌ها نه از سوی انسان‌ها واقعی بلکه از سوی «ربات‌ها» به کار گرفته شده‌اند.

بیشتر بخوانید
اظهارات جنجالی مصطفی تاج‌زاده پس از ثبت‌نام در انتخابات

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا