سیاسی

محسن رضایی : طی یک سال اخیر کشور از نظر امنیتی آلوده شده است

محسن رضایی اخیراً با خبرگزاری مهر مصاحبه‌ای داشته که بخش‌هایی از حرف‌های او جنجالی شده است. رضای مدعی شده در طی یک سال اخیر کشور از نظر امنیتی، آلوده شده و برای حرف‌هایش دلیل می‌آورد. محسن رضایی اعتقاد دار،د کشور یک آلودگی امنیتی به طور گسترده پیدا کرده است. نمونه این آلودگی‌ها هم این است که در عرض کمتر از یک سال سه رویداد مهم امنیتی از جمله سه انفجار و یک ترور در کشور رخ داده؛ عملیات‌هایی که با موفقیت هم توسط دشمن اجرایی شده است.

مسحن رضایی می‌گوید پیش از این اتفاقات هم یک سری از اسناد به کلی سری هسته‌ای کشورمان به سرقت رفته است. او اذعان دارد که پیشتر نیز شاهد حضور چند عدد از ریز پرنده‌های مشکوک دشمن در کشور بوده‌ایم که آمدند و یک سری کارهایی کرده‌اند و به راحتی هم رفته‌اند. رضایی با توجه به وقوع این اتفاقات در نشست خبری خود چنین نتیجه می‌‎گیرد که کشور یک آلودگی امنیتی پیدا کرده است.

به اعتقاد محسن رضایی باید در برنامه‌های مهم دولت آینده، سالم سازی امنیتی در تمامی رده‌ها و وزارتخانه‌ها و مراکز حساس کشور باشد و موارد مشکوک این چنینی و نفوذی که در حال حاضر وجود دارد را به صورت کامل و جامع پاکسازی نماید. محسن رضایی در صحبت‌های خود می‌گوید که چنین عملی در دنیا مرسوم است و قاعده‌ی این چنینی وجود دارد که کشورها به طور معمول هر ده یا بیست سال کل سیستم خودشان را پاکسازی امنیتی می‌کنند و اصطلاحاً سالم سازی امنیتی در ساختار به وجود می‌آورند. رضایی معتقد است چون در کشور مدت‌هاست، شاید نزدیک به سی سال است که در کشور این کار را انجام نداده‌ایم و سال سازی امنیتی در کشور انجام نشده، باید برای آن چاره‌ای اندیشید و این کار را عملیاتی کرد.

بیشتر بخوانید
این افراد کاندیدای ریاست جمهوری 1400 شده‌اند + اسامی

بیشتر بخوانید: بررسی حضور پرحاشیه فریدون عباسی و اظهارات جنجالی‌اش در رسانه ملی

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

سه × چهار =

دکمه بازگشت به بالا