پزشکیسیاست داخلیسیاسی

مشکل خرید واکسن کرونا حل شد

به نظر می‌رسد مشکل خرید واکسن کرونا که در روزهای اخیر در شبکه‌های اجتماعی جنجال‌های زیادی به پا کرده حل شده‌است. عبدالناصر همتی رییس بانک مرکزی در یادداشتی در اینستاگرام در مورد خرید واکسن کرونا نوشت:

در یکی از پست‌های قبلی‌ام تاکید کردم تحریم آمریکا و نیاز به اخذ موافقت اوفک، موجب شده است که مسئله خرید واکسن کرونا از کوواکس (covax) با مشکل و تأخیر روبرو شود.در این خصوص چند نکته را برای اطلاع مردم عزیز اعلام می کنم:

  • موافقت اولیه برای انتقال از حساب یک بانک (غیر از منابع بانک مرکزی در کره ) بامداد امروز دریافت شد و دستور پرداخت وجه را صادر کردیم. پیگیری‌های لازم در این زمینه بی وقفه ادامه دارد.
  • بانک مرکزی ایران برای خرید واکسن کرونا در این مرحله ۲۰۰ میلیون یورو تخصیص داده است. در صورت نیاز، منابع بیشتری نیز تأمین خواهیم کرد.
  • هماهنگی لازم را با وزارت بهداشت در این خصوص داریم و مردم عزیز مطمئن باشند که خرید و انتقال واکسن کرونا در اسرع وقت انجام خواهد شد.
  • در کنار اقدام برای تخصیص ارز خرید واکسن کرونا، حمایت و پشتیبانی لازم ، برای تامین ارز تجهیزات مورد نیاز خط تولید برای تولید داخلی واکسن را، با اولویت خاص،پیگیر هستیم. به همه تلاشگران این عرصه خسته نباشید میگویم.
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
بیشتر بخوانید
واکسن کرونا مرداد در دسترس است؟

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

17 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا