رابطه‌ی زناشوییسبک زندگی

حل مشکلات بین زن و شوهر کار ریش سفیدها نیست!

در این نوشتار می‌خواهیم به بررسی وضعیتی بپردازیم که زن و شوهر در زندگی زناشویی با مشکلاتی رو به رو می‌شوند و اصطلاحاً کار به جای باریک می‌رسد و زوجین به فکر طلاق و جدایی می‌افتند. در همین ابتدای امر بگوییم که حل مشکلات بین زن و شوهر کار ریش سفیدها نیست و این بحث موضوع روانشناسی است که باید به دقت بررسی شود.

تصمیم برای طلاق گرفتن همچون ازدواج کردن باید بر اساس منطق باشد نه بر اساس احساس. زن و شوهر برای یک چیزی می‌خواهند جدا شوند که خود آن چیز معلول یک اتفاق مهم‌تر و حساس‌تر است که شاید با مراجعه به مشاور رفع شود. مثلاً یک نفر به من می‌گوید همسرم به من توجه نمی‌کند اما در اصل ماجرا از این قرار است که نوع توجهی که زن و شوهر در این کیس به یکدیگر دارند با هم تفاوت دارد. به عنوان مثال یک نفر با خرید هدیه به همسر خود محبت می‌کند اما در مقابل همسر او دوست دارد محبت کلامی را تجربه کند و حرف‌های عاشقانه بشنود.

بنا بر دلایلی که ذکر کردیم، اگر یک زوج می‌خواهند از همدیگر جدا شوند، به جای دخالت‌های غیرعلمی دوست و آشنا و تکرار جمله‌ی «حالا تو کوتاه بیا» توسط بزرگان و ریش سفیدهای فامیل، از آنها خواهش کنیم که به مشاور مراجعه کنند تا مشکل رییشه یابی شود و بررسی کنند که آیا مشکلی که دارند قابل حل شدن است یا خیر. توجه داشته باشید آسیب روحی طلاق به اندازه کافی سنگین هست و دخالت‌های نا به جای سایرین فقط شرایط را به مراتب پیچیده‌تر می‌کند.

بیشتر بخوانید
10 مورد از علائم خیانت در مردان | روش‌های تشخیص مرد خیانتکار

در نهایت در مواجهه با کسی که از همسر خود جدا شده، به آن فرد چنین حسی را منتقل نکنیم که دنیا برایش به پایان رسیده و و زندگی‌اش به ایستگاه آخر رسیده است. از طرفی اگر بعد از مدتی این فرد تصمیم گرفت مجدداً ازدواج کند، با یادآوری تجربه تلخ قبلی، احساس ارزشمندی او را هدف نگیریم. به این موضوع هم دقت کنیم که درست است طلاق گرفتن و جدا شدن امر به حق و درستی است اما نباید همیشه گزینه اول برای حل مشکلات در زندگی زناشویی باشد.

بیشتر بخوانید: بعد از خیانت همسر چه‌کار کنیم؟ | راهنمای دوران بعد از خیانت

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

20 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا