خبر ببر

شرایط دریافت مشاوره تخصصی و حرفه‌ای حقوقی در خصوص چک و سفته

چک و سفته ابزارهای پرداخت اعتباری هستند. در دنیای امروزه و با توجه به تغییراتی که در انجام معاملات ایجاد شده است هر کسی در طول حیات خود حداقل یک بار با چک و سفته سروکار پیدا می‌کند، مطالبات چک و سفته دارای انواع گوناگونی هستند و با توجه به نوع سند با یکدیگر متفاوت است که اگر با شرایط قانونی آن آشنایی نداشته باشید ممکن است هرگز به حق خود نرسید، مشاوره حقوقی چک و سفته معمولاً توسط وکلای دادگستری انجام می‌شود که هم می‌توانند به شما شرایط شکایت را توضیح دهند و هم در صورت تمایل می‌توانید که به آن­‌ها وکالت بدهید تا به جای شما پیگیر کار دادگاهی چک یا سفته شما باشند که این کار بهتر است، خصوصاً اگر مبلغ چک یا سفته بسیار بالا باشد نیاز به یک شخص متخصص جهت ستاندن حقتان احساس می‌شود.

تفاوت چک کیفری و چک حقوقی و شرایط مشاوره آن‌ها

چک سندی تجاری است که شخص با عمل صادر کردن آن به بانک دستور پرداختش را از موجودی حسابش به میزان مبلغی که در آن درج کرده است به دارنده چک می‌دهد، چک کیفری، چکی است که پس از طرح شکایت در دادگاه علاوه بر اینکه می‌توان مبلغ آن را از صادرکننده چک استرداد کرد بلکه برای وی مجازات کیفری مانند زندان نیز صادر می‌شود، نحوه رسیدگی به چک کیفری در مقابل چک حقوقی متفاوت است و سرعت رسیدگی به آن نیز بیشتر است. برای مشاوره حقوقی چک خارج از بحث نحوه مطالبه آن یعنی کیفری یا حقوقی باید از یک مشاور حقوقی چک متخصص در این حوزه کمک بگیرید تا قبل از اقدام خودتان برای مطالبه وجه چک بتواند بهترین راهکار را با توجه به تجربه و تخصصی که دارد به شما ارائه بدهد تا در مسیر انجام این مسائل در آینده به مشکل برخورد نکنید.

بیشتر بخوانید
تشریفاتی‌شدن انتخابات، بزرگ‌ترین خطر برای حاکمیت ملی

مزایای مشاوره تخصصی حقوقی چک به صورت تلفنی نسبت به سایر روش‌ها چیست؟

مشاوره چک و سفته

شما می‌توانید مشاوره حقوقی چک خود را به سه صورت انجام دهید. یکی از این روش‌ها مشاوره حقوقی چک تلفنی می‌باشد. شما می‌توانید با هزینه اندک و در هر جایی که هستید و دسترسی به مشاوره حضوری ندارید می‌توانید با یک تلفن مشکل حقوقی خود را در حوزه چک و سفته حل نمایید. مشاوره حقوقی چک به صورت تلفنی در زمان، هزینه و انرژی شما صرفه‌جویی می‌کند. با این روش می‌توانید همان نتیجه‌ای را که از مشاوره حضوری می‌گیرید، به صورت بهینه‌تر دریافت نمایید. دو روش دیگر برای انجام مشاوره وجود دارد؛ یکی به‌صورت حضوری و دیگری به‌صورت آنلاین می‌باشد. در مشاوره آنلاین شما نمی‌توانید پاسخ دقیق و تخصصی از وکلای خود دریافت کنید و در نهایت یا باید به‌صورت حضوری و یا به‌صورت تلفنی مشاوره خود را انجام دهید.

 مشاوره حقوقی اسناد تجاری چه مزیت‌هایی دارد؟

مشاوره چک و سفته

شما که با مسائل اسناد تجاری به طور دائمی سروکار دارید و یا حتی برای یک‌بار در زندگیتان با این اسناد روبه‌رو می‌شوید بهتر است قبل از انجام معامله و صدور یا دریافت چک و سفته با یک مشاور حقوقی در رابطه با قوانین چک‌نویسی و سفته‌نویسی استاندارد مشورت کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید. آشنایی با مسائل حقوقی و دریافت مشاوره حقوقی چک و سفته خصوصاً مشاوره حقوقی چک برگشتی به‌صورت حضوری یا مشاوره حقوقی چک تلفنی بسیار مفید است زیرا بعداً که با این چنین مواردی روبه‌رو شوید دچار سردرگمی نمی‌شوید.

استفاده از مشاوره تخصصی حقوقی در حوزه سفته چه کمکی به ما می‌کند؟

سفته نیز یک سند تجاری مانند چک است که صادرکننده آن موظف است که مبلغ مندرج در آن را به دارنده سفته پرداخت کند اما گاهی صادرکننده به دلایلی از پرداخت سرپیچی می­‌کند در این صورت تنها راه ممکن طرح دعوی در دادگاه است، قبل از این‌که وارد مراحل طرح شکایت و مسائل قانونی شوید بهتر است که با یک مشاور حقوقی سفته ارتباط بگیرید زیرا وی متخصص در حوزه‌های حقوقی چک و سفته می­‌باشد، استفاده از مشاوره حقوقی سفته قطعاً علاوه بر راهنمایی‌های قانونی از لحاظ روحی نیز بسیار مؤثر بوده و از استرس‌های شما می‌کاهد.

بیشتر بخوانید
سوگواری و کنار آمدن با غم از دست دادن عزیزان

آیا نپرداختن سفته مجازات کیفری دارد؟

خیر، اگر شخص صادرکننده سفته بلامحل صادر کرده باشد مجازات کیفری شامل وی نمی‌شود و شخص دارنده سفته فقط می‌تواند از طریق حقوقی پیگیر شکایت شود و مبلغ سفته را مطالبه نماید، پس از ۱۰ روز از تاریخ عدم پرداخت مبلغ سفته و صدور سررسید باید دارنده سفته در دادگاه اقدام به واخواست سفته نماید. برای این‌که بدانید چگونه واخواست سفته را انجام دهید تا در این روند دچار سردرگمی و پیچیدگی‌های انجام آن نشوید بهتر است قبل از انجام آن از یک مشاور سفته متخصص کمک بگیرید تا راهکارهای مناسبی پیش روی شما قرار دهد.

در نهایت، حتماً قبل از این‌که اقدام قانونی در رابطه با چک و سفته انجام دهید با یک مشاور حقوقی مجرب مشورت کنید زیرا دردسرهای قانونی شکایت چک و سفته بسیار زیاد است و شما در صورتی که از قوانین شکایت حقوقی و کیفری آگاهی نداشته باشید نمی‌توانید هیچ کاری را از پیش ببرید، زیرا چک و سفته انواع مختلفی دارند که هرکدامشان قوانین خاصی دارند. برای مثال قوانینی حاکم بر چک و سفته سفید امضا با چک و سفته تاریخ‌دار متفاوت است، مشورت با یک مشاور حقوقی چک یا مشاور حقوقی سفته و دریافت مشاوره حقوقی چک و سفته همه آن‌چه را که لازمه قواعد حقوقی است برای شما روشن می‌سازد و شما با دید بازتری می‌توانید پیگیر شکایت خود شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا