تکنولوژیخودرو

مرسدس بنز پاگودا، شاهکار دهه شصت میلادی

پس از مشخص شدن زمان بازنشستگی مدل افسانه ای سیصد اس ال و صد و نود اس ال از خط تولید در سال شصت و سه میلادی، اینک وقت آن رسیده‌بود که جایگزینی برای این مدل‌ها در نظر گرفته‌شود.

پل براک فرانسوی و بلِا بارنِی از مهندسین ارشد دایملر وظیفه طراحی این مدل را زیر نظر فردریش گایگر، فریتز نالینگر و رودلف اولنهاوت بر عهده داشتند. بارنی که از مهندسین ارشد دایملر به شمار می‌رفت در طراحی این مدل توجه خاصی به تامین امنیت سرنشینان داشت. با توجه به دستاورد های موفق وی در این زمینه و ارائه این موضوع کاملا جدید در صنعت خودرو زمان خود، بعده ها از او به عنوان ‘پدر امنیت خودرو’ یاد کرده اند.

این اتاق در سه حجم مختلف موتور به صورت شش سیلندر خطی در چهل و هشت هزار دستگاه تولید شد. نهایتا در سال هفتاد و یک میلادی و پس از هشت سال فروش موفق این مدل، اتاق صد و هفت جایگزین آن شد. قطعا اگر طراحی و تولید موفقیت آمیز پاگودا نبود، شاید میراثی تحت نام کلاس اس ال هیچ وقت به این صورت ادامه پیدا نمی‌کرد.

بیشتر بخوانید
اپل در دادگاه ضربه بزرگی به اپیک گیمز وارد کرد.

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا