اجتماعیاطلاعات‌محور

قربانی برای اثبات تجاوز به جمع آوری چه مدارکی نیاز دارد؟

توجه داشته باشید برای اثبات این موضوع که به شما تجاوز شده، وجود یک سری مدارک ضروری است که باید بلافاصله بعد از وقوع این اتفاق تلخ جمع آوری شوند. در نوشتار می‌خواهیم بگوییم که چه مدارکی برای قربانی تجاوز به منظور اثبات این اتفاق تلخ نیاز است.

  • اگر تجاوزی اتفاق افتاد، قبل از انجام هر کاری به جایی بروید که آنجا احساس امنیت می‌کنید و با امن‌ترین آدمی که در زندگی خود سراغ دارید، تماس بگیرید تا در آن لحظات کنار شما باشد.
  • برای اثبات جرم، وجود یک سری مدارک لازم هستند که اگر بعد از وقوع این اتفاق تلخ،تنها باشیم ممکن است به خاطر شوک روانی وارده آنها را از بین ببریم.
  • اگر شما به عنوان قربانی تجاوز خانم هستید، توصیه می‌کنیم هگامی که به کلانتری مراجعه کردید در همان ابتدا درخواست گفت‌وگو با یک افسر خانم را مطرح نمایید.
  • توجه داشته باشید تا پیش از اینکه در پزشکی قانونی شما را معاینه نکرده‌اند؛ صورت خود را نشویید، حمام نکنید و مسواک نزنید. ضمن اینکه تمام لباس‌هایتان را در آورید و در یک کیسه تمیز در بسته قرار دهید.
  • پیشنهاد دیگر ما به شما این است که حتی اگر فکر می‌کنید حافظه خوبی دارید، باز هم همه‌ی اتفاقاتی که رخ داده با تمامی جزییات‌شان بنویسید.
  • اگر متجاوز آشنا بود، حتما در جایی بنویسید که چه کسانی شما را با یکدیگر رویت کرده‌اند. در کنارش هر جایی که با یکدیگر تا پیش از وقوع آن اتفاق تلخ‌ رفته‌اید همچون پارک، سینما، پاساژ و.. را نیز قید کنید.
  • اگر فکر می‌کنید متجاوز به شما الکل، دارو یا ماده مخدر داده است، حتما این موضوع را در پزشکی قانونی مطرح کنید و بگویید تا برای اطمینان بیشتر در این زمینه از شما آزمایش خون و ادرار بگیرند.
  • چت‌های خود با متجاوز آشنا را به هیچ وجه پاک نکنید. در مقابل توصیه می‌کنیم از سابقه چت، تماس، sms، گفت‌وگوهای موجود در شبکه‌های اجتماعی همچون تلگرام، واتس اپ، اینستاگرام، توییتر و هر سابقه مجازی که با همدیگر داشتید، اسکرین شات بگیرید و در چند جای مختلف آن‌ها را ذخیره کنید.
  • حواستان باشد چون ممکن است بعد از این اتفاق متجاوز برای شما پیام‌های تهدید آمیز بفرستد. پس آن پیام‌های احتمالی را به هیچ عنوان پاک نکنید.
بیشتر بخوانید
پزشک نروژی، قهرمانی در غزه!

سخن پایانی اینکه مسئله تجاوز تفاوتی در اینکه جنسیت قربانی دختر یا پسر باشد ندارد و در نهایت خوب به این موضوع توجه کنید که قربانی تجاوز، مقصر آن اتفاق نلخ نیست!

بیشتر بخوانید: کیوان امام وردی متجاوز سریالیِ تهران اعدام می‌شود؟

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هشت + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا