خبر ببر

محکومیت تازه نازنین زاغری | زاغری دوباره به یک سال حبس محکوم شد

پایگاه خبری امتداد که به حزب اتحاد ملت نزدیک‌ است، به‌نقل از حجت کرمانی، وکیل دادگستری خبر از محکومیت تازه نازنین زاغری شهروند ایرانی-بریتانیایی داده است.

این خبر در حالی منتشر شد که به تازگی آخرین محکومیت و حبس نازنین زاغری راتکلیف، شهروند ایرانی- بریتانیایی به اتهام جاسوسی برای کشورهای بیگانه و براندزان، به‌ پایان رسیده‌ بود که دوباره و در پرونده‌ای دیگر از سوی یکی از شعب قضایی به‌ اتهام تبلیغ علیه نظام به یک‌ سال زندان محکوم شده است. زاغری پیش از این و بر اساس رای دادگاه به تحمل پنج سال حبس محکوم شده بود. خوب است بدانید زاغری پس از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور با حکم قوه قضاییه از زندان اوین به حبس خانگی همراه با مچ بند الکترونیکی منتقل شد.

نازنین زاغری راتکلیف متهم به تبلیغ علیه نظام و شرکت در یکی از تجمعاتی است که در سال ۱۳۸۸ پس از انتخابات داغ آن سال داد. نازنین زاغری در تجمعی حضور داشته که در آن زمان در مقابل سفارت بریتانیا انجام شده و علاوه بر این با رسانه بی‌بی‌سی فارسی مصاحبه کرده است. البته لازم به ذکر است، زاغاری نخستین بار در آوریل ۲۰۱۶ و پس از سپری کردن تعطیلات، زمانی که برای دیدن خانواده اش به همراه دخترش در یک فرودگاه تهران بازداشت شد. وی به کار با سازمانهایی متهم شد که گفته می شود قصد براندازی رژیم ایران را دارند و بعداً محکوم شد و به پنج سال زندان محکوم شد.

حکم تازه در حالی است که خانواده زاغری مدعی‌ هستند که حکم حبس پنج ساله قبلی این شهروند ایرانی-بریتانیایی و حکم تازه‌ای که برایش صادر شده تنها به دلیل اختلافات ایران و بریتانیا در پرونده قدیمی تانک‌های چیفتن است؛ تانک‌هایی که در دوران پهلوی به انگلیسی‌ها سفارش داده شد و بر اساس قرارداد فی ما بین، هزینه آن پرداخت شد اما با پیروزی انقلاب اسلامی، انگلیسی‌ها زیر این قرارداد زدند. بر همین اساس ایران خواستار پرداخت پول تانک‌ها شده اما اتگلیسی‌ها از پرداخت پول تانک‌ها خودداری می‌کنند.

بیشتر بخوانید
برترین جاذبه‌های گردشگری استرالیا

بیشتر بخوانید: محمود صادقی به حبس محکوم شد!

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا