اقتصادیحوادثسیاسی

محمد انوشه کیست و چه ارتباطی با طبری دارد؟

در جلسات دادگاه طبری، نماینده‌ی دادستان آقای قهرمانی به فردی با نام محمد انوشه اشاره داشت و گفت که او با طبری همکاری‌هایی داشته است. گفته می‌شود انوشه در تیم طبری حضور داشته و وظیفه‌ی شناسایی طعمه را در این تیم عهده‌دار بوده است. محمد انوشه پیش‌تر از کارمندان دفتر ریاست جمهوری بود و حدود ۲ هفته پس از بازداشت طبری از کشور خارج شد. احتمالاً خود طبری شرایط را برای گریز انوشه فراهم آورده است.

ماجرای ارتباط محمد انوشه با طبری

در جلسه‌ای از محاکمه‌ی طبری، نماینده‌ی دادستان با ذکر نام انوشه گفت:

طبری در ذیل شبکه‌های مختلف خود پیگیر شناسایی افراد پرونده‌دار قضایی بود تا با نفوذ در آن‌ها ارتشاء‌هایی داشته باشد، در این میان فردی به نام محمد انوشه که به‌واسطه‌ی دستگیری طبری از کشور متواری شده وظیفه شناسایی طعمه در شبکه طبری را داشت. انوشه افراد پرونده دار در دستگاه قضایی که به لحاظ مالی پرپیمانه بودند را شناسایی می‌کرد.

قهرمانی در ادامه گفت:

یکی از ملاقات‌ها طبری به یکی از متولین که پرونده قضایی داشته است گفت انوشه خود من هستم و تمام کار‌ها را باید با انوشه هماهنگ کنید. در یکی از موارد فردی به انوشه وصل می‌شود و با انوشه نزد بازپرس می‌روند. انوشه در چند مرحله نزد بازپرس می‌رود و در مرحله اول می‌گوید طبری سلام رساند. من از طرف طبری مأموریت دارم در این پرونده مساعدت کنید.

او اضافه کرد:

 در مرحله دیگری انوشه نزد بازپرس می‌رود و می‌گوید وقتی از آقای طبری گرفتیم که خدمت او برسید و اگر خواسته‌ای دارید مطرح کنید. بازپرس درخواست انوشه را اجابت نمی‌کند. انوشه بار دیگر می‌آید و می‌گوید ماشین جلوی در است، اگر خواسته‌ای دارید نزد آقای طبری بروید که خواسته شما را اجابت کند. در نهایت بازپرس خواسته انوشه را انجام نمی دهد.طبری در این رابطه اموالی را به دست آورده است. انوشه هم در همین راستا دریافتی‌های زیادی داشته است.

نماینده دادستانی بیان کرد:

 برخی افرادی که به انوشه و طبری در مورد پرونده‌های قضایی وصل می شدند جمله نفیس دارند و میگویند ما دیگر بی‌تاب شدیم؛ وقتی طبری به ما وصل شد ما می‌خواستیم از طبری رها شویم، ولی او ما را رها نمی‌کرد.

خود طبری در مورد انوشه چه می‌گوید؟

طبری در دفاع از خود مدعی شد:

انوشه کارمند نهاد ریاست جمهوری و در اصل کارمند سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود من اصلا او را نمی‌شناختم.

قهرمانی پرسید:

چرا زمانی که شما دستگیر شدید، انوشه از کشور خارج شد؟

طبری پاسخ داد:

نه؛ قبل از بازداشت رفت.

 نماینده دادستان گفت:

انوشه ۴ مرداد ۹۸ از کشور خارج شد و شما ۱۷ تیر دستگیر شدید.

همچنین بخوانید: ماجرای دستگیری دختر جوانی که در خیابان سعدی ایلام رقصید

بیشتر بخوانید
چالش حقوقی دولت بریتانیا در استفاده از واتس اپ

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

چهار × دو =

دکمه بازگشت به بالا