اجتماعیشبکه‌های اجتماعی

محمدرضا حیاتی به آسیانیوز پیوست + ویدئو

محمدرضا حیاتی یکی از قدیمی‌ترین گویندگان صدا و سیما به آسیانیوز پیوست. محمدرضا حیاتی اخیراً به‌علت ابراز عقیده‌ی شخصی خود مبنی بر علاقه به صدای یکی از خوانندگان خارج از کشور ظاهراً به‌صورت موقت از کار برکنار شده است.

آسیانیوز یک شبکه‌ی خبری متعلق به روزنامه‌ی اقتصادی آسیا، متعلق به ساقی باقری‌نیا و همسرش ایرج جمشیدی‌ است. این روزنامه در سال ۱۳۸۰ توسط ایرج جمشیدی تأسیس شده و هم‌اکنون به‌سردبیری خودِ او اداره می‌شود، اما مدیر مسئول روزنامه درحال‌حاضر خانم باقری‌نیا است. خبرهای آسیانیوز در وب‌سایت رسمی این روزنامه منتشر می‌شوند.

ویدئوی اجرای محمدرضا حیاتی در آسیانیوز

 

اظهارات محمدرضا حیاتی درباره‌ی برکنارشدن از کار در صدا و سیما

محمدرضا حیاتی کمی پیش به‌دنبال کشاکش پیش‌آمده بین محسن چاووشی و ابی خواننده‌ی خارج از کشور ارادت خود را به او ابراز کرد و گفت که چند نسل از ایرانیان با صدای ابی خاطره دارند. حیاتی همچنین از ممنوعیت کار بعضی از خوانندگان فارسی‌زبان دیگر مثل جواد یساری هم انتقاد کرده و گفته که این افراد نه با نظام جمهوری اسلامی مشکلی دارند و نه با کشور و حتی پایبند به دین و معتقد هستند، پس چرا نباید در کشور اجازه‌ی خواندن داشته باشند؟

کمی پس از انتشار این حرف‌های حیاتی، فعالیت او در صدا و سیمای ایران تعلیق شد و بنابه آن‌چه خود گفته از او خواسته شد که «فعلاً به صدا و سیما نیایید». این درحالی‌ست که حیاتی بلافاصله بعد از انتشار این خبر به‌خاطر اظهارات خود عذرخواهی کرد.

حیاتی در واکنش به این اتفاق گفت که آن روز حرف دل‌اش را زده، اما ظاهراً مسئولان صدا و سیما از او دلگیر شده‌اند. او گفت خود پیش از آن‌که از او خواسته شود فعلاً به صدا و سیما نیاید خواستار بازنشستگی و برکناری از مجری‌گری شده بوده است. محمدرضا حیاتی در تیرماه سال ۱۳۹۴ در ۵۹ سالگی به‌صورت رسمی بازنشسته شده و فعالیت او بعد از آن سال با موافقت رئیس سازمان صدا و سیما صورت می‌گرفته است.

بیشتر بخوانید
فیلمی جالب از همسر دوم مهدی پاکدل

محمدرضا حیاتی از رفتار با مجریان صدا و سیما انتقاد کرده و گفته این رسانه باید از افرادی که سال‌ها روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده استفاده کند، نه این‌که آن‌ها را به‌راحتی کنار بگذارد. محمدرضا حیاتی خود تجربه‌ی بسیار زیادی در گویندگی دارد و همان‌طور که خود می‌گوید دو سوم از عمرش را در صدا و سیما گذرانده است. او متولد سال ۱۳۳۴ است و در رشته‌ی علوم سیاسی تحصیل کرده است.

واکنش ابی به برکناری حیاتی از صدا و سیما

کمی بعد از خبر انتشار ممنوعیت فعالیت حیاتی در صدا و سیما، ابی نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد. او در اینستاگرام خود نوشت:

با خبر شدم که جناب حیاتی به دلیل اعلام علاقه شخصی‌شان به بنده، ممنوع‌التصویر شده‌اند. باید اعتراف کنم که بسیار متأسف شدم و هنوز بعد از چهل و یک سال تبعید نمی‌دانم من و هنرمندانی چون من مرتکب چه گناهی شده بودیم، به جز اهدای شادی به مردم و خواندن از آزادی، که تا به امروز طرفداران و علاقمندان‌مان تحت فشار و زور هستند. برای آقای حیاتی آرزوی زندگی آرام در کنار خانواده دارم.

گفتنی‌ست به جز حیاتی رئیس حوزه‌ی هنری خوزستان، سید شهاب‌الدین طباطبایی، هم به‌علت اظهارات خود درباره‌ی معین از کار برکنار شده است. طباطبایی در یک لایو ویدیویی در اینستاگرام خود گفته که معین را یک خواننده‌ی فوق‌العاده می‌داند و اگر به‌جای رئیس جمهور می‌بود او را به ایران دعوت می‌کرد. او در این لایو همچنین از محمدرضا شجریان به‌عنوان «استاد برجسته‌ی موسیقی و آواز ایران» یاد کرده است.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

نه + 16 =

دکمه بازگشت به بالا