اقتصادی

مبلغ عیدی کارمندان دولت مشخص شد

هیأت وزیران، مبلغ عیدی کارمندان دولت برای پایان سال ۱۳۹۹ را مبلغ ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین کرد.

به گزارش خبر ببر، امروز هیئت‌وزیران تصمیم گرفتند که مبلغ عیدی کارمندان دولت مبلغ ۱۵ میلیون ریال یا ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باشد. هیئت‌وزیران به دستگاه‌های اجرایی [یعنی تمامی اداره‌های دولتی]، وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی و نیروهای مسلح اجازه دادند که به کارمندان خود – اعم از رسمی، ثابت، پیمانی، قراردادی، موقت و خرید خدمت – و همچنین اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و قضات مبلغ ۱۵ میلیون ریال یا ۱ میلیون و ۵۰۰ در پایان بهمن‌ماه از محل بودجه‌ی مصوب دستگاه‌های اجرایی پرداخت کنند.

قابل‌ذکر است که پرداخت عیدی کارمندان به آن‌ها که به صورت موقت، قراردادی و خرید خدمت فعالیت دارند کمتر از ۵۰ درصدِ مبلغ ذکر شده نخواهد بود.

در ضمن، میزان پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، سارمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح و سایر صندوق‌های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کار افتاده کلی نیز به مبلغ ثابت ۱۵ میلیون ریال حسب مورد از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی یا دستگاه اجرایی ذیربط قابل پرداخت است.

افزون بر این، خدمت نیمه‌وقت بانوان از لحاظ اجرای این مصوبه تمام‌وقت به حساب می‌آید و همچنین معلمان حق‌التدریس هم نسبت به ساعات تدریس‌شان مشمول این مصوبه می‌شوند.

در آخر آن‌که شرکت‌های دولتی باید از پرداخت هر مبلغی تحت عنوان عیدی یا عناوین مشابه علاوه بر مبلغ مذکور به مدیران و اعضای هیات مدیره خودداری کنند و سازمان حسابرسی یا حسابرسان قانونی شرکت‌ها نیز مکلف اند نظارت لازم در این خصوص را اعمال و موارد خلاف را گزارش کنند.

بیشتر بخوانید
تلاش برای تأمین منابع افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا