اطلاعات‌محور

مایک دیوانه، کسی که در حوزه خودش راهی مشابه تبریزیان را طی کرد!

مایک هیوز از معروف‌ترین چهره‌های طرفدار تئوری “زمین تخت” بود که اعتقاد داشت ناسا در حال دروغ گویی به مردم جهان در مورد گردن بودن زمین است.

اعتقاد سفت و سخت و جاهلانه‌ای داشت که ناسا کاملا در حال دروغ پراکنی است و برای اثبات این مساله ۶ سال در حال تلاش مداوم بود تا با راکت‌های ساخت خودش بتواند راهی فضا شود و با چشمان خودش گرد نبودن زمین را مورد بررسی قرار دهد.
«مایک هیوز»  ۶۴ ساله که به مایک دیوانه معروف بود، تلاش کرد با موشک دست‌ساز جدیدش تا ارتفاع ۱۵۲۵ متری اوج بگیرد و از افق تخت زمین عکس‌ برداری کند تا بدین طریق منحنی بودن آن را زیر سوال ببرد. وی در سال‌های اخیر آنقدر مشهور شده بود که این رویداد برای پخش از شبکه Science هم برنامه‌ریزی شده بود.

دو روز قبل در آخرین تلاشش، قربانی جهالت خودش شد و جان خودش را در زاه جهالتش از دست داد؛ همان راهی که عده‌ای دیگر همچون تبریزیان‌ها نیز در پیش می‌گیرند و با هر دلیلی به مقابله با علم و دانش موجود می‌پردازند و اگر در این راه همچون هیوز خود وارد میدان نشوند، جای عده دیگری به گناه را از سر همین جهالت بگیرند. در پایان ویدئوی اقدام ناموفق مایک دیوانه را با هم ببینیم.

بیشتر بخوانید
نمایش آمار آنلاین ویروس کرونا در جهان و ایران

مهان صمدی طاری

جست‌وجو‌گر و تحلیلگری که سعی دارد با تمام استعدادها و توانایی هایش پیش از هر چیزی، انسان باشد. «دل مرنجان که ز هر دل به خدا راهی هست!»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

11 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا