هنرهنر هفتم

ماه چهره خلیلی بازیگر سینما و تلویزیون درگذشت

ماه چهره خلیلی بازیگر سینما و تلویزیون که از اواسط دهه‌ی ۸۰ شمسی به شهرتی فراگیر دست پیدا کرده بود، امروز بر اثر ابتلا به سرطان کبد  در سن ۴۴ سالگی در لندن درگذشت. او فوق لیسانس معماری از دانشگاه آکسفورد لندن داشت و دوره‌ی بازیگری را هم در Method School لندن گذرانده بود. ماه چهره خلیلی همچنین نوه‌ی دختری زنده‌یاد پروین سلیمانی بود.

همچنین بخوانید: بیوگرافی ماه‌چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی و مادربزرگ‌اش پروین سلیمانی

او ابتدا با بازی در فیلم چشمان سیاه وارد دنیای سینما شد، اما پس از آن راه برای او جهت بازی در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی متعدد هموار گردید، به‌گونه‌ای که در همان دهه‌ی ۸۰ توانست در سریال‌ها و فیلم‌های سینمایی مختلف از جمله مختارنامه، نقاب، تله، پرونده‌ی هاوانا، موش، شور شیرین، مرگ کسب و کار من است، در چشم باد و پرنده‌باز نقش‌آفرینی کند.

او در دهه‌ی ۹۰ نیز فعال بود و در سریال‌های کلاه‌پهلوی، گذر از رنج‌ها، دختر گمشده و مرضیه و همچنین در فیلم‌های سینماییِ سلام بر فرشتگان، فصل انار، رنج و سرمستی، قلب سفید قاصدک‌ها، سوت دل، یادم تو را فراموش، قرارمون پارک شهر و اشنوگل بازی کرد.

همسر ماه چهره خلیلی ابراهیم شریفی بود. حاصل ازدواج این زوج، فرزندی با نام «پرواز» است.

گفتنی است که او از مدتی قبل به بیماری سرطان کبد دچار بود، اما همیشه می‌گفت که دوست ندارد این بیماری رسانه‌ای شود و از همین رو بسیار به‌ندرت در فضای رسانه در مورد بیماری او سخنی گفته شد.

همچنین بخوانید: گشایش اقتصادی هفته آینده چه می‌تواند باشد؟

بیشتر بخوانید
بهنام بانی بازیگر گشت ارشاد 3 شد + عکس

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

16 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا