خبر ببر

ماهواره ظفر علیرغم پرتاب موفقیت‌آمیز در مدار قرار نگرفت

سخنگوی فضایی وزارت دفاع بیان کرد که علیرغم پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره ظفر این ماهواره در مدار قرار نگرفت.

پایگاه فضایی حضرت امام‌خمینی (ره)

به گزارش خبرگزاری سروش، طرح پایگاه فضایی حضرت امام‌خمینی (ره) که کار ساخت آن از چند سال پیش و بر اساس مصوبه شورای عالی فضایی کشور آغاز شد، ​توسط سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران اجرا و تکمیل گردیده است.

همچنین این سازمان به عنوان نخستین پرتاب‌کننده ماهواره در جهان اسلام، مسئولیت طراحی، ساخت و بهره‌برداری تخصصی از این پایگاه را نیز بر عهده دارد.

 ماهواره ظفر علیرغم پرتاب موفقیت‌آمیز در مدار قرار نگرفت

سید احمد حسینی گفت: در ماموریت پرتاب ماهواره ظفر توسط ماهواره بر سیمرغ همه فرآیند‌های پرتاب فضایی از قبیل مونتاژ مراحل ماهواره بر و ماهواره، تست‌های پیش پرتاب، تزریق سوخت و پیش فشار‌گذاری، به طور کامل به انجام رسید، ​فرآیند پرتاب و استارت موتور‌های مرحله ۱ ماهواره بر و جدایش مراحل و استارت موتور مرحله ۲ به درستی انجام شد و در انتهای مسیر، ماهواره بر به سرعت مورد نیاز جهت تزریق ماهواره در مدار مورد نظر نرسید.

به گزارش خبرگزاری سروش، سخنگوی فضایی وزارت دفاع در پایان، اظهار داشت:

بخش قابل توجهی از اهداف تحقیقاتی مدنظر از این پرتاب محقق شده است و داده‌های تله متری از فرآیند پرتاب به طور کامل احصاء گشت که با تحلیل این داده‌ها و تطبیق عملکرد زیر سیستم‌ها با طراحی انجام شده، بهینه‌سازی‌های لازم جهت پرتاب آتی انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید: کرونا در گرفتن جان افراد از سارس سبقت گرفت!

بیشتر بخوانید
ضرورت اعطای تسهیلات ارزان قیمت برای نوسازی تاکسی‌ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا