سیاست داخلیسیاسی

غسال جنجالی مصباح یزدی، ابربدهکار بانکی است!

احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و حسین رجایی، معاون سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در طی یادداشتی مشترک مدعی شده‌اند که غسال مصباح یزدی ابربدهکار بانکی است. آن‌ها نوشته‌اند که  این غسال جنازه‌های روحانیون سرشناس را به خانه می‌برد و در آن‌جا غسل می‌دهد. پیش از آن‌که متن یادداشت مشترک توکلی و رجایی را برای‌تان بیاوریم، باید به این نکته اشاره داشته باشیم که چندی پیش آیت‌الله صدیقی، امام‌جمعه‌ی موقت تهران، در یکی از برنامه‌های تلویزیونی در ادعایی بسیار عجیب اظهار داشت که غسال مصباح یزدی دیده که به‌هنگام غسل‌دادن آیت‌الله مصباح یزدی، ایشان چشم‌شان را باز کرده‌اند و سپس بسته‌اند. البته فشارها و انتقادها آن‌قدر زیاد شد که آیت‌الله صدیقی چند روز بعد بابت این گفته‌اش عذرخواهی کرد.

یادداشت مشترک احمد توکلی و حسین رجایی در مورد غسال مصباح یزدی

در این یادداشت آمده است:

چندی پیش جناب آقای صدیقی روایتی را از قول یک غسال در سیما مطرح کرد که جنجال بسیاری در کشور برانگیخت، به حدی که مدتی بعد مجبور به عذرخواهی شد. پیدا کردن غسال یاد شده با توجه به کدی که ایشان در سخنان خود داد، چندان دشوار نبود. غسال آیت الله مصباح، همان غسال مرحوم آیت الله حق شناس است.

نویسندگان با اشاره به این فرد ادامه می دهند:

… همان ابرسرمایه‌داری که چندی پیش نیز برای حجت الاسلام پناهیان حاشیه آفریده بود. گرچه آقای پناهیان از خویش در برابر هجمه‌های ناجوانمردانه‌ای که علیه‌اش مطرح شده بود دفاع کرد اما در سخنان‌اش اعتماد و حسن ظن فراوان به شخصی وجود داشت که ابهامات مالی بسیاری درخصوص وی مطرح است.

بیشتر بخوانید
رهبر کره شمالی نمرده است!

در ادامه به نقش جن‌گیرها در پروژه‌ی نفوذ به میان روحانیون اشاره شده است:

بررسی برخی پرونده‌هایی که در دیده‌بان شفافیت و عدالت در جریان است نشان‌دهنده‌ی نقشی است که متأسفانه جن گیرها و کهانت‌ورزان فاسد در سال‌های اخیر در اتخاذ تصمیمات مرموزانه و ناکارآمدساز و جورافزای برخی از مسئولان و سرشناسان داشته اند. افرادی که در لباس تاجران خیّر و متدیّن به دنبال نفوذ بر علما و مسئولان هستند فارغ از آنکه کار خیری که از عایدی غصب املاک دیگران یا اجاره موقوفات به ثمن بخس صورت گیرد را چه سود، حتی اگر نگهداری از صدها کودک معلول یا ساخت حوزه‌های علمیه باشد و بدتر آن که پای چنین افرادی را به تمشیت امور در آستان مقدس علی بن موسی الرضا (ع) نیز باز نماید.

احمد توکلی

در ادامه‌ی این یادداشت با اشاره به روحانیونی که تحت تاثیر القائات این افراد قرار می گیرند آمده است:

این علمای سرشناس هیچ از خود پرسیده‌اند چرا امام رحمه الله علیه، از چنین ثروتمندانی فریب نمی‌خورد؟ البته امام چون جمع شدن ثروت‌های افسانه‌ای را از راه صحیح آسان نمی‌دید، وقتی فردی در این بازار کساد ۴۰ میلیارد تومان خمس می‌آورد از خودش می‌پرسید منبع کسب او چیست. مَنِشی که در نزد رهبر انقلاب نیز می‌توان دید، هنگامی که باعث به دام‌افتادن امثال شهرام جزایری می‌شود. همان شهرام جزایری که معدود وعاظ مشهور به وجوهات کلان او دست رد نزدند و منشاء آن برای‌شان سوال نشد! همان‌ها که حتی پس از صدور حکم وی هم از خیرات و مبراتش به نیکی یاد می‌کردند و هرگاه مسئولیت داشتند برای نجات ثروتمندان نابکارِ زرپرست، قضات را تحت فشار قرار می‌دادند.

بیشتر بخوانید
افشای جزئیات جدید از ترور سردار سلیمانی توسط یاهو نیوز

همچنین بعید است امام (ره) وقتی می‌دیدند فردی آن‌قدر به روحانیت علاقه‌مند می‌شود که با زیرپا گذاشتن مقررات قانونی (مواد ۵۲ و ۵۳ آیین نامه مقررات بهداشتی آرامستان ها، ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی نامه شماره ۸۷۰۷۵/ت – مورخ ۰۹/۰۵/۱۳۸۹) پیکر روحانیان را به منزل خویش میبرد و غسل می‌دهد؛ و چه بسا این عشق و شوق وی تنها شامل پیکر علمای سرشناس می‌شود و نصیب پیکر هیچ طلبه فاضل و مهذب ولی گمنامی نمی‌شود، از وی کرامت بپذیرند، چه رسد به آن که کرامت ادعایی را در سیمای رسمی جمهوری اسلامی نقل کرده و زبان طعن معاندان را بر اسلام و انقلاب و نماز جمعه دراز کنند.

در پایان نیز آمده است:

باز هم به علما و امراء هشدار می‌دهیم که به جای معاشرت با ثروت اندوزان، با حفظ حقوق و احترام کلی به همه ملت از جمله ثروتمندان، با مستضعفان متدین و وطن خواه بجوشند تا سلامت و پاک بمانند و مردم از این طریق در سلامت پاکی سر کنند که پیامبر گرامی فرمود:

« صِنفانِ مِن اُمَّتی إذا صَلُحا صَلُحَت اُمَّتی ، و إذا فَسَدا فَسَدَت اُمَّتی ، قیلَ : یا رسولَ اللّه ِ و مَن هُما ؟ قالَ : الفُقَهاءُ و الاُمَراءُ .»

«دو گروه از امّت من هستند که اگر آن‌ها درست شوند امّتم درست می شود و اگر آنها فاسد گردند امّتم فاسد می گردد. پرسیدند: ای رسول خدا! آن دو گروه کدامند؟ فرمود: فقیهان و زمام داران.»

واکنش فرزند آیت الله مصباح یزدی به ادعای احمد توکلی

حجت السلام علی مصباح یزدی فرزند مرحوم آیت الله مصباح یزدی در گفتگو با سایت خبری مدارا در واکنش به این ادعا گفت: آقای توکلی اشتباه می کنند و این اطلاعات غلط است. بنده این موضوع را تایید نمی کنم. فردی که مدنظر ایشان و دیگران است غسال حاج آقا نبودند.

بیشتر بخوانید
مریم رجوی درگذشت + جزئیات

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا