حوادث

ماجرای انفجار در باقرشهر چه بود؟ + فیلم

دیشب در باقرشهر در کهریزکِ تهران صدای انفجار شنیده شد. همچون رویه‌ی روزهای اخیر، این انفجار از سوی مسئولان تأیید شد و آن‌چنان که بخشدار کهریزک اعلام کرده، انفجار باقرشهر مربوط به کارخانه‌ی سپاهان ‌برش بوده‌است. شرح ماجرای انفجار باقرشهر را در ادامه خواهید خواند.

ماجرای انفجار باقرشهر

اهالی باقر شهر دیشب حدود ۳ بامداد صدای انفجار مهیبی را شنیدند. پس از چند ساعت مشخص شد که صدای انفجار مربوط به انفجار در ساختمان کارخانه‌ای موسوم به سپاهان برش بوده و حتی کارخانه‌های اطراف از جمله کارخانه سایپا پرس نیز بر اثر این انفجار آسیب دیده‌اند. گفته می‌شود «سهل‌انگاری در پر کردن کپسول‌های اکسیژن» علت انفجار باقرشهر در شب گذشته بوده است.

پس از وقوع انفجار در باقر شهر بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی و امداد به سمت کارخانه رفته‌اند تا حریق را کنترل کنند. متأسفانه گویا در اثر انفجار دو نفر کشته شده و چند نفر دیگر زخمی شده‌اند.

بخشدار کهریزک نیز آن‌چه که آمد را تأیید کرده است. او در مورد علت انفجار در باقر شهر گفت:

این حادثه به علت انفجار کپسول‌های اکسیژن در یکی از کارگاه‌های صنعتی در محدوده باقرشهر اتفاق افتاده است.

امین بابایی، بخشدار کهریزک، همچنین در مورد ساعت وقوع انفجار اظهار کرد:

این حادثه ساعت سه و ۲۰ دقیقه بامداد امروز (سه شنبه) در خیابان توریسم باقرشهر اتفاق افتاد و نیروهای آتش نشانی به سرعت وارد عمل شدند و آتش مهار شد. در پی این حادثه ۲ نفر جان باختند و چند نفر هم مجروح شدند.

در کنار این کارگاه مجموعه سایپاپرس قرار دارد که دیوارهای این مجموعه تخریب شده و به کارگاه نیز آسیب وارد شده است.

گفتنی است که باقرشهر در جنوب تهران و در محدوده‌ی شهرری و کهریزک قرار دارد. این شهر حدود ۶۲ هزار نفر جمعیت دارد و چندین کارخانه در اطراف آن قرار دارند.

بیشتر بخوانید
جزئیات خودکشی پدر امیرحسین مرادی

در طی ۱۰ روز اخیر چند انفجار در کشور رخ‌داده‌اند از جمله انفجار پارچین و انفجار در کلینیک سینا اطهر. هیچ‌یک از مسئولین به ارتباط میان این انفجارها اشاره‌ای نکرده‌اند.

فیلم مربوط به انفجار باقر شهر

 

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

5 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا