فوتبالیورزشی

لیورپول ۴ کریستال‌پالاس ۰ | یک‌قدمی قهرمانی – بعد از ۳۱ سال!

لیورپول فصل پیشین باوجودی‌که بیش از ۱۰۰ امتیاز گرفت، رقابت را برای کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر به منچسترسیتی واگذار کرد تا بعد از ۳۰ سال باز هم نتواند قهرمان شود. آخرین قهرمانی لیورپول در لیگ برتر به فصل ۱۹۸۹-۱۹۹۰ می‌رسد. اما این فصل با تمام حاشیه‌هایی که داشت، لیورپول عزمی جزم برای شکست طلسم بیش از ۳۰ سال قهرمان‌نشدن دارد. دیشب تیم فوتبال لیورپول در دوران پساکرونا توانست با ۴ گل کریستال‌پالاس را از سد راه خود بردارد و به یک‌قدمی کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر برسد. گل‌های بازی را الکساندر آرنولد در دقیقه‌ی ۲۳، محمد صلاح در دقیقه‌ی ۴۴، فابینیو در دقیقه‌ی ۵۵ و سادیو مانه در دقیقه‌ی ۶۹ به ثمر رساندند.

لیورپول 4 کریستال‌پالاس 0

به‌نظر می‌رسد این فصل لیورپول می‌تواند قهرمان شود و پاداش ۳۱ سال صبر به هواداران‌اش را بدهد. اما امسال لیگ‌های فوتبال حال و هوایی متفاوت دارند. لیورپول که همواره هزاران هوادار را در استادیوم آنفیلد به خود می‌دید، این بار در شرایطی باید قهرمان شود و بازیکنان این تیم در وضعیتی باید کاپ قهرمانی را بالای سر ببرند، که هیچ هیاهو و شادمانی‌ای در ورزشگاه آنفیلد وجود ندارد و هوادارانِ تشنه‌ی مشاهده‌ی بالا بردن جام توسط کاپیتان هندرسون باید از پشت تلویزیون شاهد این صحنه باشند.

با توجه به حذف از لیگ قهرمانان اروپا و همچنین جام اتحادیه‌ی انگلیس، قهرمانی لیگ برتر تنها جامی‌ست که لیورپولی‌ها این فصل می‌توانند به آن دست پیدا کنند.

آخرین قهرمانی لیورپول در لیگ برتر
آخرین قهرمانی لیورپول در لیگ برتر

نسل یورگن کلوپ، سانه، آرنولد، هندرسون، آلیسون، صلاح، فیرمینو، فابینیو و سایر بازیکنان فعلی لیورپول، باتوجه به کسب یک نایب‌قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، یک قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا و همچنین یک قهرمانی لیگ برتر که به‌زودی مسجل خواهد شد، می‌تواند در تاریخ باشگاه به‌عنوان نسل طلایی ماندگار شود – خصوصاً با توجه به آن که همین نسل توانست طلسم ۳۱ سال قهرمان‌نشدن لیورپول در لیگ برتر را بشکند.

بیشتر بخوانید
فرشید باقری در لیست مازاد استقلال قرار گرفت

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا