پزشکیزیباییزیبایی صورت

لیزر موهای زائد برای چه کسانی مناسب نیست؟

لیزر موهای زائد امروزه یکی از روش‌های رهایی از این موهاست، اما نکته این‌جاست که همه نمی‌توانند به راحتی کاندید لیزر شوند، زیرا یا لیزر برای پوست آن‌ها به‌شدت مضر است یا کاربردی برای آن‌ها ندارد. اما این افراد، چه کسانی هستند؟

افرادی که بهتر است از لیزر موهای زائد استفاده نکنند

۱- افرادی که دارای موهای کرکی هستند

لیزر موهای زائد در از‌بین‌بردن موهای کرکی ناتوان است؛ بنابراین اگر موهای‌تان ضخیم نیست و حالت کرکی دارد، بهتر است هزینه‌ی اضافی نکنید و به سراغ لیزر نروید.

۲- افرادی که دارای پوست تیره هستند

 پوست تیره از آن‌جا که انرژی لیزر را می‌گیرد و مانع از رسیدن انرژی به ریشه‌ی مو می‌شود، گزینه‌ی مناسبی برای استفاده از لیزر نیست.

۳- افرادی که دارای زخم عفونی هستند

افرادی که روی پوست خود زخم عفونی دارند نباید از لیزر موهای زائد استفاد کنند، زیرا احتمال انتقال این زخم به سایر مناطق پوست بدن توسط لیزر وجود دارد.

۴- افرادی که از قرص راکوتان مصرف می‌کنند

مصرف قرص راکوتان یا آکوتان باعث نازکی و خشکی پوست می‌شود. افرادی که این قرص را مصرف می‌کنند نباید از لیزر استفاده کنند، زیرا احتمال آسیب به پوست توسط لیزر برای این افراد زیاد است.

۵- افرادی که آکنه دارند

با توجه به مورد سه، اگر کسی آکنه‌ی عفونی ندارد می‌تواند از لیزر استفاده کند، اما کسی که آکنه‌ی عفونی دارد نباید از لیزر استفاده کند، زیرا احتمال پخش عفونت وجود دارد.

۶- افرادی که باردار هستند

هیچ تحقیق علمی‌ای نشان نداده که لیزر موهای زائد روی جنین تاثیرات منفی دارد اما بهتر است خانم‌های باردار برای احتیاط از لیزر استفاده نکنند و اگر مصمم به استفاده از لیزر هستند، آن را به پس از بارداری و شیردهی موکول کنند.

بیشتر بخوانید
سیر تا پیاز تاثیر کووید-19 بر روی زنان باردار

۷- افرادی که برنزه شده‌اند

اگر از حمام سولاریوم استفاده کرده‌اید، بهتر است تا سه ماه بعد، یعنی هنگامی که رنگ پوست طبیعی می‌شود، از لیزر استفاده نکنید.

۸- افرادی که مبتلا به لوپوس هستند

اگر به بیماری لوپوس مبتلا هستید، به معنی آن است که به نور حساسیت دارید. لیزر نیز نوعی نور است، بنابراین بهتر است از لیزر استفاده نکنید.

سخن آخر

جز موارد بالا، بهتر است افرادی که از ماینوکسیدیل استفاده می‌کنند، افرادی که به پسوریازیس مبتلا هستند و افرادی که سابقه‌ی بیماری کلوئید دارند نیز از لیزر موهای زائد استفاده نکنند. در نظر داشته باشید که بهترین کسی که می‌تواند در مورد استفاده یا عدم استفاده از لیزر موهای زائد صحبت کند پزشک‌تان است.

همچنین بخوانید: خواص عسل برای بدن

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا