اطلاعات‌محوربین‌المللیزیست ‌محیطی

نشت نفت در ساحل‌ هانتینگتون کالیفرنیا باعث نگرانی حیات وحش شده است.

به گزارش وبسایت خبری بی‌بی‌سی، لکه نفتی که به سواحل هانتینگتون کالیفرنیا رسیده است، ماهی‌ها را از بین برده، تالاب‌ها را آلوده کرده و سواحل را بسته است.

حدود ۳۰۰۰ بشکه نفت در منطقه‌ای به مساحت ۱۳ مایل مربع (۳۳ کیلومتر مربع)، در سواحل اورنج کانتی پخش شده است. کیم کار، شهردار ساحل‌ هانتینگتون گفت:

بخش‌هایی از خط ساحلی با نفت پوشیده شده است.

تحقیقات در مورد نقص خط لوله که باعث ایجاد نشت شده است در حال انجام است. این لکه، در حدود پنج مایلی سواحل ‌هانتینگتون و نیوپورت، صبح شنبه کشف شد. به گزارش آسوشیتدپرس، تصور می‌شود که این یکی از بزرگترین نشت‌های نفت در تاریخ اخیر این ایالت باشد. مقامات در حال حاضر سعی می‌کنند با استفاده از بوم‌های محافظ، نفت را مهار کنند. غواصان نیز در محل کار می‌کنند تا نحوه وقوع نشت را تعیین کنند. کاترینا فولی، سرپرست اورنج کانتی، به سی‌بی‌سی نیوز گفت:

حیات وحش در حال نابودی است. این بسیار ناراحت کننده است.

او در ادامه افزود که گزارش‌هایی مبنی بر از بین رفتن حیوانات در امتداد ساحل وجود دارد و یک مکان زیست محیطی نیز آسیب قابل توجهی دیده است. گارد ساحلی آمریکا اعلام کرد که یک اردک که با نفت آلوده شده بود را نجات داده است و در حال بررسی سایر گزارش‌های مشابه است.

شرکت Amplify Energy Corp، که دارای سه سکوی دریایی است، اعلام کرد که عملیات خود را متوقف کرده و خط لوله خود را در روز شنبه تعطیل کرده است. مدیر عامل شرکت، مارتین ویلشر، گفت که خط لوله مکش شده است تا اطمینان حاصل شود که دیگر نفت نشت نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید
آنچه که لازم است برای رفع کسالت در فصل بهار بدانیم

این منطقه، در ۴۰ مایلی جنوب لس آنجلس، بین موج سواران بسیار محبوب است، اما سواحل بسته شده و آخرین روز نمایشگاه هوایی اقیانوس آرام لغو شده است. به ساکنان گفته شده است که به حیوانات آسیب دیده از نشت نفت نزدیک نشوند و در عوض با مقامات تماس بگیرند.

میشل استیل، نماینده جمهوری خواه در بخشی از منطقه آسیب دیده، از رئیس جمهور جو بایدن خواسته است که یک فاجعه بزرگ را اعلام کند که به کمک مالی برای عملیات پاکسازی نیاز دارد.

در سال ۲۰۱۰، حادثه آلوده شدن عمیق آبها در خلیج مکزیک نزدیک به ۳۰۰۰۰۰ تن نشت نفت را در پی داشت که منجر به مرگ هزاران گونه از پلانکتون‌ها گرفته و تا دلفین‌ها شد. همچنین تأثیرات بلند مدت دیگری بر زندگی دریایی از جمله اختلال در تولید مثل، کاهش رشد، ضایعات و بیماری‌ها در پی داشت.

حیوانات خانگی تا آلوده نشوند؛ ناقلی برای ویروس کرونا نیستند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

هفده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا