تکنولوژیخودرو

لکسوس LS مدل ۲۰۲۱ معرفی شد + عکس

کمپانی لکسوس سدان LS خود برای بازار ژاپن را آپدیت کرده و تغییراتی در آن ایجاد نموده‌است. البته تغییراتی که در لکسوس LS مدل ۲۰۲۱ ایجاد شده و خواهد شد جزئی اند، ولی در قسمت طراحی داخلی و خصوصاً شیوه‌ی تولید متریال داخل خودرو تغییرات ویژه‌ای صورت گرفته است. در ادامه بخش‌به‌بخش خواهیم دید که طراحان کمپانی لکسوس چه تغییراتی در سدان LS ایجاد کرده‌اند.

تغییرات لکسوس LS 2021

هندلینگ و سیستم تعلیق لکسوس LS مدل ۲۰۱۹ مشکلاتی داشت و این مشکلات را کسانی که از این خودرو استفاده می‌کردند بارها در مکان‌های مختلف ابراز داشتند. گویا طراحان لکسوس سخنان آن‌ها را شنیده‌اند و در مدل جدید سدان لکسوس LS سعی داشته‌اند که آن مشکلات را برطرف کنند. در لکسوس LS مدل ۲۰۲۱ از سیستم تعلیق متغیر انطباقی بهره گرفته شده است. این تغییر موجب کاهش نیروهای میرایی (damping forces) شده و به‌واسطه‌ی همین کاهش، سواری وضعیت بهتری پیدا کرده است. همچنین سختی میله افزایش پیدا کرده و این تغییرات خصوصاً خود را زمانی که با خودرو از روی یک دست‌انداز عبور می‌شود نشان می‌دهند. این احتمال وجود دارد که لکسوس LS مدل آمریکا این تغییرات را دریافت کند، اما احتمالاً با درجه‌بندی مخصوص جاده‌های آمریکا.

لکسوس LS مدل 2021

نسخه‌ی ژاپنی لکسوس LS مدل ۲۰۲۱ هنوز هم مانند گذشته دو پاورترین LS 500 و LS 500h را دریافت می‌کند. نسخه‌ی ۵۰۰h هیبریدی، قرار است مقدار کمی کمکِ باتری بیشتری به‌هنگام شتاب دریافت کند. همچنین twin-turbo V-6 در نسخه‌ی LS 500 تا حدی پیچش افزایشی می‌گیرد. مهندسان لکسوس می‌گویند که این کار موجب افزایش اندک گشتاور در سرعت‌های مشاهده‌شده در رانندگی عادی می‌شود و به این ترتیب زمان شیفت در گیرباکس کاهش می‌باید.

بیشتر بخوانید
ساخت گرانترین نان تست آووکادو در جهان توسط تیم بنگل

در کل هدف این است که تغییرات جزئی در پیشرانه‌ها موجب کاهش نویز و صدای پیشرانه در قسمت کابین خودرو شود.

همانطور که در قسمت هندلینگ و سیستم تعلیق و همچنین در قسمت پیشرانه لکسوس LS مدل ۲۰۲۱ تغییرات بسیار کمی نسبت به نسخه‌ی پیشین صورت گرفته، در قسمت طراحی داخلی و ظاهری نیز بسیار کم تغییر ایجاد شده است. در قسمت طراحی بیرونی لکسوس LS مدل ۲۰۲۱ یک خط در سپر جلویی تغییر کرده و همچنین در چراغ عقبی خودرو برش کرومی به رنگ مشکی پیانویی (piano black) تغییر کرده است. جز این دو مورد در قسمت طراحی بیرونی هیچ تغییری رخ نداده است.

لکسوس LS مدل 2021

البته ذکر این نکته هم لازم است که برای  لکسوس LS مدل ۲۰۲۱ یک رنگ جدید با نام Gin-ei Luster اضافه شده است. این رنگ تقریباً نقره‌ای است، اما آن‌چنان که خود طراحان لکسوس ادعا دارند همچون آینه عمل می‌کند تا منحنی‌ها و پیچیدگی‌های بدنه‌ی LS را بازتاب دهد. در قسمت داخل نیز یک تاچ‌اسکرین ۱۲.۳ اینچی به خودرو اضافه شده است.

در آخر آن‌که هنوز مشخص نیست که لکسوس LS مربوط به سال ۲۰۲۱ قرار است با چه قیمتی عرضه شود. تاریخ دقیق عرضه نیز مشخص نیست، اما برخی می‌گویند قرار است که اواخر سال ۲۰۲۰ عرضه‌ی این خودرو در ژاپن آغاز گردد و پس از آن خودرو در آمریکا و سایر نقاط جهان نیز روانه‌ی بازار شود.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا