فوتبالیورزشی

لوکا بوناچیچ سرمربی ذوب آهن شد + عکس

لوکا بوناچیچ سرمربی ذوب آهن شد. او که سال‌ها در فوتبال ایران حضور داشت، پس از وقفه‌ای چند ساله باری دیگر به ایران بازگشته تا سکان هدایت سبزهای اصفهان را برعهده گیرد.

احمد جمشیدی عضو هیئت‌مدیره‌ی ذوب‌آهن در مورد انتخاب لوکا بوناچیچ به عنوان سرمربی ذوب‌آهن گفت:

بعد از جلسه هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن که روز چهارشنبه ۴ تیرماه برگزار شد، در جریان آن گزینه های مختلف هدایت تیم فوتبال مورد بررسی قرار گرفتند. جمع بندی بین یک مربی ایرانی و یک مربی خارجی به پایان رسید و در نهایت طی دو روز گذشته و بررسی های لازم نهایتا با لوکا بوناچیچ به تفاهم رسیدیم تا هدایت این تیم را تا پایان فصل بر عهده بگیرد.

لوکا در تمرین امروز عصر تیم فوتبال ذوب آهن حضور داشت و تمرینات بازیکنان را برای بازی مقابل شهرخودرو زیر نظر گرفت و در سفر تیم به مشهد نیز تیم را همراهی خواهد کرد.

لوکا بوناچیچ سرمربی ذوب آهن شد

لوکا بوناچیچ کیست؟

لوکا بوناچیچ بازیکن بازنشسته و مربی کروات است. او سال‌ها در ایران مربی‌گری کرد و ابتدا در سال ۲۰۰۳ بود که به ایران آمد تا هدایت فولاد خوزستان را به انجام برساند. پس از هدایت فولاد خوزستان، بارها در ایران تیم عوض کرد، از سپاهان گرفته تا مس کرمان و گسترش‌فولاد تبریز. بوناچیچ از آن‌هایی‌ست که در طی بیش از ۱۵ سال حضورشان در ایران هیچ کمکی به این فوتبال نکرده‌اند و موفقیت چشمگیری هم نداشته‌اند. او جز ایران سابقه‌ی سرمربی‌بودن در قطر و کرواسی را نیز دارد. آخرین تیم او واراژدین است، تیمی در دسته اول کرواسی.

بیشتر بخوانید
محمدرضا نوایی پیشکسوت و مدال‌آور کشتی درگذشت

می‌توان اوج کار لوکا بوناچیچ را سال ۲۰۰۷ معرفی کرد، زمانی‌که با تیم سپاهان توانست به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یابد. او به همراه تیم سپاهان در فینال برابر اوراواردز ژاپن قرار گرفتند و نهایتاً ۳ بر ۱ بازی را به اوراواردز باختند و به مقام نایب‌قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا دست یافتند.

باید ببینیم بوناچیچ این بار در ذوب‌آهن چه عملکردی خواهد داشت.

آرش شمسی

کم کن طمع از جهان و میزی خرسند | از نیک و بد زمانه بگسل پیوند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

فقط نام را وارد کنید. نیازی به ثبت ایمیل نیست.

4 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا